OB 2016/17 Olimpici GP – Balatonfüred | 2. nap

Megkezdtük az Országos Bajnokság Olimpici GP 2. napi küzdelmeit.

Gyermek fiú csapat versenyszám, 22 induló
vívókcsapatoktáblavégeredmény

1. SZ-L BAU BALATON 1
2. MTK 1
3. VASAS SC 1

Gyermek leány csapat versenyszám, 15 induló
vívókcsapatoktáblavégeredmény

1. VASAS SC 1
2. SZ-L BAU BALATON 1
3. AVA

Törpici leány versenyszám, 64 induló
1. forduló 1. forduló utáni rangsor
2. forduló | 2. forduló utáni rangsor
tábla | 3. fordulóvégeredmény

1. NAGY Emma, DVE
2. LENGYEL Fanni, DVE
3. VARGA Veronika, VASAS SC
3. CSÉRI Sára, SZ-L BAU BALATON

A GP OB 2. napjának fotóalbuma

OB 2016/17 Olimpici GP – Balatonfüred | 1. nap

Megkezdtük a Párbajtőr Országos Bajnokság Olimpici GP küzdelmeit.

Gyermek fiú versenyszám, 119 induló
csoportfordulócsoportforduló utáni rangsor
táblavégeredmény

1. FEKETE Ádám, SZ-L BAU BALATON
2. KÓ Ágoston, BVSC
3. KEMECSEI Kornél, GYAVSE
3. DUNAY Máté, MTK

Gyermek leány versenyszám, 102 induló
csoportfordulócsoportforduló utáni rangsor
táblavégeredmény

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. GÁLFALVY Réka, VASAS SC
3. MISKÓ Dorina, MTK

A GP OB 1. napjának fotóalbuma

 

Csapatversenyek nevezése – változás!

Kedves vívók, tisztelt vívószakosztályok!
A 2016/2017-es idény Gyermek – Újonc – Serdülő PÁRBAJTŐR MAGYAR BAJNOKSÁG versenykiírásában az szerepel, hogy “Egy egyesület versenyszámonként bármennyi csapatot indíthat.” Ellenben a Magyar Vívó Szövetség szabályai szerint egy egyesület kizárólag két csapatot indíthat, csak úgy, mint az előző idényben.
Az Olimpici mozgalom részéről nagyon szeretnénk, ha ez másképp lehetne, és a lehető legtöbb vívó átélhetné a csapatversenyzés semmihez sem fogható élményét és hasznát.
De a szabályokat be kell tartanunk, így a gyermek, újonc és serdülő korcsoportokban a szabály szerint eljárva egyesületenként két csapat nevezését tudjuk fogadni.
Mivel a törpici korcsoport “nem hivatalos korosztály”, így arra a fenti szabály nem vonatkozik, így a legfiatalabbak esetében bármennyi csapatot nevezhetnek az egyesületek. A törpicik a csapatverseny során is négy találatra vívják asszóikat, így a találkozók 36 találat elérésével, vagy az idő lejártával fejeződnek be.

A csapatok nevezését még az egyéni versenyszámok napján kötelező megtenni, mivel a pontszámítás miatt a csapatversenyek reggelén a DT-nek új nevezést már nem áll módjában fogadni. Kérjük az edzőket, csapatvezetőket, erre figyeljenek!

Olimpici Team

Jobbulás és fejlődés

Az Olimpici Grand Prix versenysorozat állandó felügyelőjének, “porondmesterének” Nedeczky Györgynek az egész Olimpici csapat jó egészséget és jobbulást kíván!

A fejlődés pedig egy hatalmas sportdiplomáciai sikerrül szól:
A vívósport mindegyik szakágában lehet csapatverseny már a 2020-as tokiói olimpián is, azaz nem szorul ki két szám, mint az utóbbi olimpiákon.

Ilyen kis helyeken is születhetnek nagy döntések! 😉

Köszönet a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak, köszönet Kulcsár Krisztiánnak és a teljes FIE-legénységnek!!!
A teljes hír a MOB oldalán olvasható!

Olimpici Team

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR – június 3–4.

Kedves vívók!
Az edzőtábor meghívottjainak névsorát javítottuk a GP5 Csaba Kupát követően frissített ranglista alapján.

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a legjobb öt fővároson kívüli egyesület versenyzőjére érvényes a meghívás, de az edzőtábor nyitott, így a korosztályokhoz tartozó budapesti és budapesten kívüli egyesületek párbajtőrözői is részt vehetnek az edzéseken.
A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok
1146 Budapest, Istvánmezei út 3–5.

Találkozó
Június 3-án szombaton, 9.00-kor a vívóteremben.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00

Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Oláh Lili, AVA
Salamon Réka, SZ-L BAU BALATON
Kiss Emma, ÉTC
Pátri Maja, SZ-L BAU BALATON
Simon Zsófia, SZ-L BAU BALATON

Gyermek fiú
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Németh Zétény, SZ-L BAU BALATON
Paulik Tamás, KVSE
Kaló Ádám, SZ-L BAU BALATON
Kemecsei Kornél, GYAVSE

Újonc leány
Kálmán Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
Pruzsina Panna, TSC
Varga Dóra, BÉKESSY DEBRECEN
Bencsik Anna, AVA
Mészáros Róza, SZ-L BAU BALATON

Újonc fiú
Tusjak Adrián, KVSE
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Kovács Gergely, OMS-TATA
Cséri Bence, SZ-L BAU BALATON
Farkas Domos, PTE-PEAC

Serdülő leány
Büki Lili, OMS-TATA
Bödecs Pálma, OMS-TATA
Fazekas Dalma, SZ-L BAU BALATON
Szarvas Rita, ÓBUDAI FLESS
Kollár Kincső, SZVSE

Serdülő fiú
Keszthelyi Zsombor, AVA
Raffai Kristóf, SZ-L BAU BALATON
Szabó Bence, AVA
Kovács Dániel, SZ-L BAU BALATON
Joszkin Péter, SZVSE

FONTOS INFORMÁCIÓ!
A részvételi szándékot minden résztvevőnek jeleznie kell
Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen május 28-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát! A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kaphatja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 3. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the third day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 93 induló | adolescent boys, 93 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KESZTHELYI Zsombor, AVA
2. STATIE David, ROU
3. BARTKÓ Levente, MTK
3. OSMAN-TOUSON Maruan, MTK

Törpici leány versenyszám, 53 induló| mini girls, 53 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. NAGY Emma, DVE
2. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON
3. MUNTEAN Andrea, ROU
3. PORWOL Liliana, POL

Serdülő leány versenyszám, 70 induló | adolescent girls, 70 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. MOROIANU Diana, ROU
2. ZOTA Diana, ROU
3. FEKETE Bosziljka, KSI
3. KOLLÁR Kincső, SZVSE

A GP5 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 2. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 96 induló | novice boys, 96 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. FEKETE Ádám, SZ-L BAU BALATON
2. KÓ Benedek, VASAS SC
3. TUSJAK Adrián, KVSE
3. PAPANITZ Ákos, BHSE

Törpici fiú versenyszám, 55 induló | mini boys, 55 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. YUSMEN Filip, BUL
2. PETRACHE George, ROU
3. BALÁZS Bence, VVSK
3. PÖRS Jakob, SLO

Újonc leány versenyszám, 73 induló | novice girls, 73 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS
2. MAJCHER Emese, BVSC
3. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN

A GP5 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 1. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 103 induló | Kid boys, 103 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. FEKETE Ádám, SZ-L BAU BALATON
2. SAMOILOV Roman, UKR
3. BARTKÓ Zalán, MTK
3. DUROVIC Milos, SRB

Gyermek leány versenyszám, 99 induló | Kid girls, 99 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. MISKÓ Dorina, MTK
3. CSEH Ida, VASAS SC
3. DEMETER Diána, TÖREKVÉS

A GP4 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Kulcsár Krisztián a Magyar Olimpiai Bizottság új elnöke

A hazai vívósportot nagy mélységeiben nem ismerők is hallottak már Kulcsár Krisztiánról, hiszen olimpiai (1992, 2004) csapat ezüstérmes, Európa-bajnoki csapat ezüst és bronzérmes, egyéni világbajnok párbajtőröző, aki 2014-től a Nemzetközi Vívószövetség sport- igazgatója.
A MOB tisztújító közgyűlésén a kormány a magyar sport jövőjéért folytatott munkát a most megválasztott tisztségviselőkkel képzeli el. A tisztújító szavazás során az első fordulóban 83, majd a másodikban 108 szavazat érkezett Kulcsár Krisztiánra a bizottság tagjaitól.
A vívósportban elért sikerekért, és a sportért tenni akaró orientációjában az olimpikon nagybácsi, Kulcsár Győző önkéntelenül is példaértékű sportpályát mutatott Krisztiánnak.. akárhogy is, de hatalmas szó s nagy öröm, hogy ezúttal a Magyar Olimpiai Bizottság élére vívó kerül.


Ahogy Kulcsár Krisztián záróbeszédében elhangzott: “Mindannyian számíthattok rám” – kedves Krisztián, az Olimpici Team és teljes közösségünk nevében szívből gratulálunk, és igen, számítunk rád!
Hajrá a magyar vívósportnak!
Részletek pl. az origo cikkében, s ugyanitt Krisztián nyilatkozata is olvasható.

Olimpici Team

Idén is hazai sikerek Wroclaw-ból

Az Olimpici mezőny egy csoportja idén is meglátogatta a lengyelországi Challenge Wratislavia versenyt. A 6 fegyvernemes utánpótlásviadalt idén 40. alkalommal rendezték meg három korosztályban március végén.

A magyar delegáció

A legnépesebb verseny a párbajtőr volt, a fiúk mezőnyében 26 ország 553 indulója vett részt. A magyar utánpótlás képviselői a következő eredményeket érték el:
U13: aranyérmet szerzett Kó Ágoston a (BVSC), edzője Márka István.
U11: aranyérmet szerzett Timár Richárd (GYAVSE), edzője Mészáros Tibor, az 5. helyen végzett Róna Borisz (VASAS SC).

A párbajtőröző leányok mezőnyében 462 induló tette próbára tudását a következő hazai eredményekkel:
U15: ezüsérmet szerzett Majcher Emese (BVSC), edzője Márka István
U13: bronzérmet szerzett Cseh Ida (VASAS SC), edzője Halla Péter, az 5. helyezést értek el Andrásfi Júlia (BVSC) és Wetzker Laura (VASAS SC).

További fotók a hír Facebook bejegyzésében.