verseny

A GP5 áprilisról májusra került át!

2017. március 28.

Figyelem!
A békéscsabai Városi Sportcsarnok programsorában előre nem tudott változás miatt az Olimpici GP5 – Csaba Kupa versenynaptárban és más fórumokon is előre meghirdetett időpontja április 14–15–16-ról május 12–13–14-re változik!

Türelmeteket és megértéseteket köszönjük:
AVA és Olimpici Team

A Magyar Bajnokság időbeosztásáról

2017. március 17.

A 2016/2017-es idény Gyermek – Újonc – Serdülő PÁRBAJTŐR MAGYAR BAJNOKSÁG az SZ-L Bau Balaton Vívóklub rendezésében 2017-ben is Balatonfüredre várja az Olimpici korcsoportok, valamint a törpici korcsoport versenyzőit 2017. június 16–21-ig.

A frekventált helyszín és időszak miatt érthető a felfokozott érdeklődés, ezért ugyan végleges versenykiírást még nem, ám a versenyszámok időbeosztását közzétesszük – tájékoztató jelleggel, a szállásfoglalások elősegítéséért.
A beosztás teljes egészében megegyezik a tavalyi OB beosztásával, azzal a kivétellel, hogy a törpici versenyszámok fiú és leány versenyszámai felcserélődnek: szo–v a leányok, h–k a fiúk lépek pástra.

2017. június 16. péntek
gyermek fiú egyéni 11.00
gyermek leány egyéni 13.00

2017. június 17. szombat
gyermek fiú csapat 8.00
gyermek leány csapat 10.00

2017. június 18. vasárnap
újonc fiú egyéni 9.00
újonc leány egyéni 11.00

2017. június 19. hétfő
újonc fiú csapat 8.00
újonc leány csapat 10.00

2017. június 20. kedd
serdülő fiú egyéni 9.00
serdülő leány egyéni 11.00

2017. június 21. szerda
serdülő fiú csapat 08.00
serdülő leány csapat 10.00

A 2016/2017-es idény Törpici PÁRBAJTŐR idényzárója, a Dr. Fenyvesi Csaba emlékverseny beosztása:
2017. június 17. szombat 12.00 törpici leány egyéni
2017. június 18. vasárnap 12.00 törpici leány csapat
2017. június 19. hétfő 12.00 törpici fiú egyéni
2017. június 20. kedd 12.00 törpici fiú csapat

 

Olimpici Team

Vasi verseny vasmezőnnyel

2017. március 15.

Az ország e remek, “nyugati” szeglete tűnik a “legtávobbinak”, és hozza általában a legkisebb létszámokat. Ezt az általánosságot cáfolta meg az idei Bükfürdő Kupa, amelyen összesen 590 nevezést regisztráltak a szervező Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület lelkes rendezői. Akik ezúttal is kitettek magukért, hiszen Európa egyik legismertebb, és az ország második legnagyobb gyógy- és élményfürdőjét idén is felkérték, hogy kedvezményes belépőket biztosítson a fürdőlátogatáshoz a verseny ideje alatt.

Díjátadó páldaképekből sem volt hiány: a mindhárom napot végigbíráskodó kadét VB- és Európa-bajnoki érmes Petri Renáta mellett a riói aranyérmes román női párbajtőrcsapat tagja Pop Simona, és persze a tanítványaival jelenlévő Imre Géza is örömmel segített a díjátadókon.

Mindezt karöltve a helyi erővel: a Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület elnöke Babós Csaba, Bük polgármestere Dr. Németh Sándor, valamint a helyi Turisztikai DM alelnöke Kerekes Szilárd is tiszteletét tette a versenyen.

A menüből már elérhető a teljes versenydokumentáció, fotóalbumok és a frissített ranglista is, amelyet kérünk, hogy ellenőrizzetek, hogy hiba esetén még a GP5 Csaba Kupa előtt korrigálhassuk.
Eredményes felkészülést!

Olimpici Team

Olimpici GP4. – Bük | 3. nap

2017. március 12.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the third day’s competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 98 induló | adolescent boys, 98 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KESZTHELYI Zsombor, AVA
2. OSMAN-TOUSON Maruan, MTK
3. RAFFAI Kristóf, SZ-L BAU BALATON
3. HAMILTON-MAIKLE Jonathan, VASAS SC

Törpici leány versenyszám, 41 induló| mini girls, 41 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON
2. NAGY Emma, DVE
3. CSÉRI Sára, SZ-L BAU BALATON
3. TROLP Alena, AUT

Serdülő leány versenyszám, 61 induló | adolescent girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS
2. WETZKER Laura, VASAS SC
3. BÖDECS Pálma, OMS-TATA
3. MOROIANU Bianca, ROU

A GP4 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP4. – Bük | 2. nap

2017. március 11.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 108 induló | novice boys, 108 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. FEKETE Ádám, SZ-L BAU BALATON
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. KÓ Benedek, VASAS SC
3. KÓ Ágoston, BVSC

Törpici fiú versenyszám, 49 induló | mini boys, 49 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PELLE Domonkos, MTK
2. PÖRS Jakob, SLO
3. PETRACHE George, ROU
3. TÍMÁR Richárd, GYAVSE

Újonc leány versenyszám, 61 induló | novice girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
3. CSEH Ida, VASAS SC
3. ZOTA Diana, ROU

A GP4 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP4. – Bük | 1. nap

2017. március 10.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 90 induló | Kid boys, 90 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SOMODY Soma, MTK
2. MÁTYÁS-AGG Dávid, BHSE
3. KÓ Ágoston,BVSC
3. PAULIK Tamás, KVSE

Gyermek leány versenyszám, 82 induló | Kid girls, 82 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
2. CSEH Ida, VASAS SC
3. BALOGH Bella, VASAS SC
3. SCHAREK Angéla, VASAS SC

A GP4 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

A GP3 előtt s után, a fagyos télben…

2017. január 31.

Ugyan a hazai vívóélet fő fórumán első kézből tájékozódhat bárki a hazai vívóélet híreiről, jelzésértékkel hírt adunk az utóbbi idők fontosabb eseményei közül néhányról…

– Olimpici GP3 MOA Suli Kupa
Az Olimpici GP fővárosi fordulója a dátum körüli huzavona után végül maradt sokat citált hétvégén, amelyre a központi felvételi időpontja is esett. A versenyszámok átszervezésével megpróbáltunk optimálissá tenni egy olyan helyzetet, ami lehetetlen, hiszen a sportág korcsoportjaiba születési évük alapján kerülnek a versenyzők, az iskolai évfolyamokba viszont egy olyan rendszer alapján, amelyben több év szülöttei is tartozhatnak. Azon kérésnek azonban – hogy a helyzet miatt ne adjunk pontot a GP3 versenyzőinek – nem teszünk eleget, mivel a mezőny szinte teljes létszámmal megjelent a nagyversenyen.. és a GP3-nak ottont adó VASAS SC összesen 579 indulót regisztrált.

A MOA Suli Kupa díszvendégi feladatkörét a névadó és főtámogató Módos Oktatási Alapítvány képviseletében Szina Balázs a MOA Magán Általános Iskola vezetője látta el. Neki, és a MOA támogatói ügyeit intéző Kozmér Biankának is nagy köszönet a jelenlétért és segítségért. Ígérjük és tudjuk, hogy a jelenlévő gyerekek közül többen nagyon hálásak ezért, és minden vívósportot támogató is az lesz, ha ebből a mezőnyből bárki is majd egy olimpiai páston ér el kiváló eredményt.

A versenydokumentációk, fotóalbumok mellett végre a ranglisták is frissek, kérjük, tekintsétek meg azokat, és hiba esetén jelezzetek.

Koch Máté VK bronzérmes
A Törekvés a hónap műhelye
Szakmai vezetőket választott az elnökség
Cséri Soma bronzérmes a párbajtőr körversenyen
Szilágyi Áron az Év férfi sportolója, Kulcsár Győző Életmű-díjas

Az Olimpici KHA csapata szívből gratulál az eredményekhez!

Olimpici Team

Olimpici GP3. – Budapest | 3. nap

2017. január 22.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the the third day’s competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 91 induló | adolescent boys, 91 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KESZTHELYI Zsombor, AVA
2. SZABÓ Bence, AVA
3. RAFFAI Kristóf, SZ-L BAU BALATON
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Serdülő leány versenyszám, 61 induló | adolescent girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. WETZKER Laura, VASAS SC
2. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
3. BÜKI Lili, OMS-TATA
3. LIPTHAY Hanna, VASAS SC

Törpici leány versenyszám, 36 induló| mini girls, 36 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON
2. NAGY Emma, DVE
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. KRAVCHUK Veronika, UKR

A GP3 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 2. nap

2017. január 21.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 99 induló | Kid boys, 99 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KÓ Ágoston, VASAS SC
2. MIRICA Florin, ROU-BUC UNEFS
3. KISS Attila, SZ-L BAU BALATON
3. SOMODY Soma, MTK

Gyermek leány versenyszám, 79 induló | Kid girls, 79 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. SCHAREK Angéla, VASAS SC
3. CSEH Ida, VASAS SC
3. GRUIA Ilinca, ROU-BUC CSA STEAUA

Törpici fiú versenyszám, 56 induló | mini boys, 56 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PETRACHE George, ROU-BUC CSA STEAUA
2. MONOSTORI Barna, SZ-L BAU BALATON
3. PÖRS Jakob, SLO-ASK MARIBOR
3. BEAUTYMAN Cador, GBR

A GP3 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP3

Részletek hétfőtől a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions from monday.

Olimpici GP3. – Budapest | 1. nap

2017. január 20.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 100 induló | novice boys, 100 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KÓ Benedek, VASAS SC
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. JANZSÓ Ádám SZVASE
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Újonc leány versenyszám,57 induló | novice girls,57 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. MAJCHER Emese, BVSC
3. ION Theodora, ROU-FARUL CTA
3. VARGA Dóra, BÉKESSY DEBRECEN

A GP3 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.