Olimpici GP3. – Budapest | 3. nap

Megkezdődtek a 2019/2020-as idény Olimpici GP3 – Kulcsár Győző Emlékverseny mai napi küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP3 – Kulcsár Győző Emlékverseny in the season of 2019/2020 has been started.

A versenyen a 5-ös pást eseményei élőben kerülnek közvetítésre az OLIMPICI Youtube csatornáján!


Serdülő fiú versenyszám, induló | Adolescents boys, entrants – követhető/available online

1. KÓ Ágoston (BVSC)
2. SLIUSAREV Mihailo (UKR)
3. CSEKE Balázs (DVE)
3. MEZINGER Márton (ROU)

Serdülő leány versenyszám, induló | Adolescents girls, entrants – követhető/available online

1. GACHÁLYI Gréta (Csomorkány)
2. WIMMER Dorina (MTK)
3. IMRE Luca Mária (PTE-PEAC)
3. KRAVCHUK Veronika (UKR)

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2 ♦

Olimpici GP3. – Budapest | 2. nap

Megkezdődtek a 2019/2020-as idény Olimpici GP3 – Budapest Kulcsár Győző Emlékverseny mai napi küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP3 – Budapest Kulcsár Győző Emlékverseny in the season of 2019/2020 has been started.

A versenyen a 5-ös pást eseményeit élőben közvetítjük Youtube csatornánkon keresztül.

Újonc fiú versenyszám, 137 induló | Novice boys, 137 entrants  – követhető/available online

1. BALÁZS Bence (Veresegyház)
2. RUBECZ Bálint (BVSC)
3. KERESZTES Ádám (OMS-TATA)
3. KIRÁLY Mátyás (Balaton)

Újonc leány versenyszám, 120 induló | Novice girls, 120 entrants  – követhető/available online

1. DRAGÁN Alexandra (ROU)
2. DZIUBAN Kateryna (UKR)
3. KRAVCHUK Veronika (UKR)
3. STEPANOVA Mihaela (BUL)

Törpici leány versenyszám, 44 induló | Minis girls, 44 entrants
végeredmény | final result

1. HORVÁTH Lotti (OVSE)
2. CISZCZON Mária (POL)
3. DMYTRUK Alina (UKR)
3. JUHÁSZ Hanna Réka (AVA)

Törpici Fiú versenyszám, 65 induló | Minis boys, 65 entrants
végeredmény | final result

1. REMEZ Vitalii (UKR)
2. THOMPSON Oghenegaren (GBR)
3. BORBÉLY Máté (Balaton)
3. FEKETE-FENYVESI Olivér (SZVSZSE)

GP3 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1rd day of GP2

Olimpici GP3. – Budapest | 1. nap

Megkezdődtek a 2019/2020-as idény Olimpici GP3 – Kulcsár Győző Emlékverseny mai napi küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP3 – Kulcsár Győző in the season of 2019/2020 has been started.

A versenyen az 5-ös pást eseményeit élőben közvetítjük facebook -oldalunkon keresztül.

Gyermek fiú versenyszám, 146 induló | Kid boys, 146 entrants  – követhető/available online
1. PANAS Cezar (ROU)
2. DURNEVICH Myron  (UKR)
3. ANTAL Máté Bálint (BHSE)
3. ÖRSI Benedek (OVSE)

Gyermek leány versenyszám, 111 induló | Kid girls, 111 entrants  – követhető/available online
1. MUNTEAN Andrea (ROU)
2. PORKOLÁB Evelin (BVSC)
3. KRAVCHUK  Veronika (UKR)
3. MIKLENDOVA  Valerie (CZE)

GP3 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1rd day of GP3 ♦

Megjelent a VASAS KUPA – Kulcsár Győző Emlékverseny versenykiírása!

Megjelent a 2020-as év első Olimpici versenyének az OLIMPICI GP3 versenykiírása. Figyelem ! Mindenki figyelmesen olvassa el a kezdési időpontokat! Újonc Fiúk szombat reggel 8 óra, Törpici lányok szombat délelőtt 11 óra a Törpici fiúk szombat délután 15 óra!!
A versenykiírás itt megtekinthető!

Az OLIMPICI Team nagyon Boldog Karácsonyi ünnepeket kíván minden versenyzőnek, szülőnek és támogatónak.

A Világ-, Európa- és Magyar Bajnokságok Olimpici szempontból!

Az Olimpic GP sorozat idén a 14. versenyévadot kezdte meg. 2006 évben Kulcsár Győző e sport hazai nagymestere, a Nemzet Sportolója egyben négyszeres olimpiai bajnokunk magánkezdeményezésére indult az Olimpici mozgalom. Az akkori deklarált célja az volt, hogy

“új lendületet adjon a párbajtőrvívásnak: ösztönözze az utánpótlás-nevelést, versenyprogramjával motiválja és fejlessze a törpici, gyermek, újonc, serdülő korosztályba tartozó fiatal vívókat, akikből a jövő bajnokai születhetnek, visszaadva a magyar párbajtőrvívás egykor ragyogó fényét”.

A 2019-es év megmutatta hogy a Mester 15 évvel ezelőtti elképzelése, hogy a magyar párbajtőrvívás egykor ragyogó fényét visszahozza, e mozgalom kezdi elérni. Csak nézzük meg a 2019 évben Európa- és Világbajnoki címeit amit egykoron és nem is túl régen még OLIMPICI-s vívóink értek el.

2019 év felnőtt férfi Világbajnoka Siklósi Gergő

2019 év Kadet egyéni Világ és Európa bajnoka Muhari Eszter

A Világbajnok férfi junior csapat: Andrásfi Tibor, Bende Bence, Koch Máté, Nagy Dávid

Az Európa bajnok női kadet csapat: Büki Lili, Kollár Kincső, Muhari Eszter és Szarvas Rita

A nemrég még Olimpici-s vívók menetelése a felnőtt magyar bajnokságon december 20-22 között folytatódott.
A nőknél egyéniben a még mindig csak 17 éves Muhari Eszter megvédte felnőtt Országos Bajnoki címét, ráadásul a dobogón álló négy vívó közül három az Olimpici sorozaton nőtt fel.
A férfiaknál a bajnoki címet megszerző Somfai Péter kivételével szintén három volt Olimpici-s vívót láthattunk a dobogón.

Több mint 16 000 megtekintés az első élő közvetítés során!

December 13 és 15 között lezajlott az év utolsó utánpótlás versenye az OLIMPICI GP második fordulója Szolnokon. Ismét 700 feletti indulót köszönthettünk népes határon túli indulóval. A környező országokból így Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovákia, Ukrajna mellett érkeztek vívók Bulgáriából, Lengyelországból, Franciaországból, és Nagy Britanniából is.

Idén több újítást és fejlesztést hajtottunk végre, a hajdúhadházi nyitó versenyen teszteltük a sokak által már többször hiányolt videóbírót és ezzel párhuzamosan az internetes közvetítést is. A szolnoki hétvégére mindez már élesben működött így közvetítettük a fő páston zajló összes asszót és az eredményhirdetéseket.

Ezek az újítások, valamint a saját hang és fényrendszer bevezetése nagyon sok pozitív visszajelzést eredményezett. A videóbíró több esetben volt segítségére a zsűriknek a helyes döntés meghozatalában. A Facebook közvetítést nemcsak a külföldi résztvevők értékelték nagyra, hanem rengeteg köszönő üzenetet és személyes pozitív visszajelzést kaptunk már a versenyen és az után is. Az élő közvetítésnek a három nap alatt 16.547 megtekintése volt és azóta is több mint 13.000 megtekintésnél járunk. Ezek a visszajelzések és adatok azt mutatják, hogy érdemes folytatni és fejleszteni a közvetítést is. 

Olimpici GP2. – Szolnok | 3. nap

Megkezdődtek a 2019/2020-as idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa dr. vitéz Szentistvány József Emlékverseny mai napi küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Kupa dr. vitéz Szentistvány József Emlékverseny in the season of 2019/2020 has been started.

A versenyen a 3-as pást eseményei élőben kerülnek közvetítésre az OLIMPICI Facebook oldalán!

Serdülő fiú versenyszám, 97 induló | Adolescents boys, 97 entrants – követhető/available online

1. MEZINGER Márton (ROU)
2. CSEKE Balázs (DVE)
3. BÖRCSÖK Koppány (UVSE)
3. SZŰTS Máté (Balaton)

Serdülő leány versenyszám, 94 induló | Adolescents girls, 94 entrants – követhető/available online

1. PÁTRI Maja (Balaton)
2. DRAGAN Alexandra (ROU)
3. CSENDES Luca (MTK)
3. OLÁH Lili (AVA)

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2 ♦

Olimpici GP2. – Szolnok| 2. nap

Megkezdődtek a 2019/2020-as idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa dr. vitéz Szentistvány József Emlékverseny mai napi küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Kupa dr. vitéz Szentistvány József Emlékverseny in the season of 2019/2020 has been started

A versenyen a 3-as pást eseményei élőben kerülnek közvetítésre facebook oldalunkon keresztül.

Újonc fiú versenyszám, 113 induló | Kid boys, 113 entrants – követhető/available online

1. PELLE Domonkos (BHSE)
2. KIRÁLY Mátyás (Balaton)
3. BALÁZS Bence (Veresegyház)
3. MARSCHALL Attila (MTK)

Törpici fiú versenyszám, 39 induló | Kid boys, 39 entrants

  1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
  2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
    tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. POPA Stefan (ROU)
2. DÉKÁNY Patrik (Szolnoki Sportiskola)
3. BOTZHEIM Ádám (Pilisi Vívó SE)
3. FEKETE-FENYVESI Olivér (SZVSZSE)

Újonc leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants  – követhető/available online

1. NAGY Emma Dorottya (DVE)
2. JUHÁSZ Eszter (BHSE)
3. PORKOLÁB Evelin (BVSC)
3. SZALMA Sára (Balaton Vívóklub)

Törpici leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants

  1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
  2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
    tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PÁLINKÁS Réka Angéla (VASAS)
2. MUNTEAN Ana (ROU)
3. HORVÁTH Lotti (OVSE-JÖVŐ ZÁLOGA)
3. SPYRYDONOVA Polina (UKR)

A GP2 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP2 

Olimpici GP2. – Szolnok | 1. nap

Megkezdődtek a 2019/2020-as idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa dr. vitéz Szentistvány József Emlékverseny mai napi küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Kupa dr. vitéz Szentistvány József Emlékverseny in the season of 2019/2020 has been started.

A versenyen a 3-as pást eseményeit élőben közvetítjük facebook oldalunkon keresztül.

Gyermek fiú versenyszám, 107 induló | Kid boys, 107 entrants  – követhető/available online

1. ANTAL Máté Bálint (BHSE)
2. BAGYULA Tamás (VASAS)
3. DURNEVICH Myron (UKR)
3. SUNDER-RAJAN Sameer (GBR)

Gyermek leány versenyszám, 80 induló | Kid girls, 80 entrants  – követhető/available online

1. VARGA Flóra Luca (SZVSZSE)
2. GOCZAŁ Alicja  (POL)
3. BIKIC Isidora (SRB)
3. SÁGI Fanni (VASAS)

A GP2 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP2 ♦