Olimpici OB szumma

Sikeresen lezajlott a 2017/2018-as idény Gyermek – Újonc – Serdülő Párbajtőr Magyar Bajnokság, valamint a Törpici Párbajtőr Idényzáró Balaton Bajnokság hatnapos viadala a Balaton Vívóklub rendezésében.
Köszönet jár a rendezőknek, és természetesen a díjátadóknak is: Borosné Eitner Kingának, Somfai Péternek, Imre Gézának, Kulcsár Krisztiánnak, Lukáts Istvánnak.

Idén a nyolc versenyszámban 803 egyéni nevezéssel zajlottak a küzdelmek, a csapatversenyeken 145 csapat versengett a helyezésekért.

Az idény legjobb rendezőjének járó díjat a Grand Prix 3. rendezője, a VASAS SC kapta.
Az idény legeredményesebb edzője díját Halla Péter vehette át.
Az év versenybírójának Dékány Kingát és Farkas Németh Zoltánt válaszotta a DT.

Vida János különdíjban részesült az Olimpici versenyrendszerében immár 12 éve folytatott szakadatlan és szakszerű munkájáért. Köszönjük János, gratulálunk!

Gratulálunk nekik, és valamennyi versenyzőnek és edzőnek, amiért végigtolták ezt az idényt is! A sikerekhez külön gratulálunk, és mindenkit bíztatunk, hogy dolgozzon tovább, sokatokat szeretnénk látni a jövő olimpiai játékain!

Természetesen már minden versenydokumentáció, ranglista és fotóalbum elérhető az oldalon. De mindazok, akik a számok bűvöletében élnek, böngészgethetnek mást is: a 2017/2018 évad Olimpici GP számtáblázatát Lukáts István állította össze.

Csodás nyarat, eredményes edzőtáborokat mindenkinek! Amint kiderülnek a 2018/2019-es idény dátumai, jelentkezünk!
Olimpici Team

Olimpici GP – OB Balatonfüred – 2018

Megkezdődtek a 2017/2018-as idény Gyermek – Újonc – Serdülő
Párbajtőr Magyar Bajnokság, valamint a Törpici Párbajtőr Idényzáró Balaton Bajnokság küzdelmei.
A lila “eredmények” az adott verseny online eredményeire mutatnak az Engarde Service oldalán, itt pedig az összes versenyszám listája. A törpici versenyszámokat zöld szín jelzi.

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a ranglistán az 1–64 helyezettek kapnak pontot! Mindegyik fülön az OB oszlopától jobbra található a ponttáblázat.

 

2018. június 15. péntek
11.00 gyermek fiú egyéni, 130 induló | eredmények
1. KÓ Ágoston, BVSC
2. BÖRCSÖK Koppány, FLESS
3. DUNAY Máté, MTK
3. SZÜTS Máté, BALATON VK

13.00 gyermek leány egyéni, 105 induló | eredmények
1. WIMMER Dorina, MTK
2. SULYOK Melani, TAPOLCA VK
3. HAJDU Emma, BHSE
3. KÁLMÁN Zille, BÉKESSY DEBRECEN

A GP OB 1. napjának fotóalbuma 
A gyermek korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 16. szombat
08.00 gyermek fiú csapat, 23 induló | eredmények
1. ÓBUDAI FLESS
(BÖRCSÖK Koppány, HAZAI Tamás, HORVÁTH Ádám, HORVÁTH Márk)
2. BHSE 1.
(MAGYAR Máté, MARTON Dávid, PELLE Domonkos, SZILÁRD Zsigmond)
3. BVSC (KÁNVÁSI Emil, KÓ Ágoston, RUBECZ Bálint, XUE Fu)

10.00 gyermek leány csapat, 21 induló | eredmények
1. MTK 1.
(GYULAI Sarolt, NÉBALD Franciska, TAKÁCS Dóra, WIMMER Dorina)
2. BHSE 1. (FRANKÓ Kata, HAJDU Emma, ILLÉS Fanni, LEBOR Hannah)
3. TAPOLCA VK 1. (KOVÁCS Bianka, SIMON Zsófia, SULYOK Melani)

12.00 törpici leány egyéni, 53 induló | eredmények
1. PORKOLÁB Evelin, BVSC
2. CSÓK Kincső, ÉTC
3. CSERÉP Dorina, TAPOLCA VK
3. SZILÁRD Anna, BHSE

A GP OB 2. napjának fotóalbuma 
A törpici leány korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 17. vasárnap
09.00 újonc fiú egyéni, 125 induló | eredmények
1. FEKETE Ádám, BALATON VK
2. KÓ Ágoston, BVSC
3. BENAVIDES Sebastian, MTK
3. KISS Attila, BALATON VK

11.00 újonc leány egyéni, 112 induló | eredmények
1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. WIMMER Dorina, MTK
3. GÁLFALVY Réka, VASAS SC
3. KISS Emma, ÉTC

12.00 törpici leány csapat, 12 induló | eredmények
1. BVSC
(KÁTAI Boglárka, PORKOLÁB Evelin, SIPOS Noémi, TÓTH Nadin)
2. BVSC 2. (HUTÁS Olga, UNYATINSZKI Lilien, VARGA Eszter)
3. TAPOLCA VK
(CSERÉP Dorina, KONCZEK Lina, SIMON Júlia, SZÖRTSEY Lili)

A GP OB 3. napjának fotóalbuma 
Az újonc korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 18. hétfő
08.00 újonc fiú csapat, 19 induló | eredmények
1. BALATON VK (FEKETE Ádám, KALÓ Ádám, KISS Attila, SZÜTS Máté)
2. MTK 1.
(BARTKÓ Zalán, BENAVIDES Sebastian, DUNAY Máté, SOMODY Soma)
3. VASAS SC 1
(BAGYULA László, BENE Csongor,CSIZMAZIA-DARAB István, HASSAN MALALLA Szultán)

10.00 újonc leány csapat, 19 induló | eredmények
1. VASAS SC1.
(BALOGH Bella, CSEH Ida, GÁLFALVY Réka, SCHAREK Angéla)
2. TAPOLCA VK 1.
(KOVÁCS Bianka, SALAMON Réka, SIMON Zsófia, SULYOK Melani)
3. MTK 1.
(KOVÁCS Eszter, MISKÓ Dorina, VARGA Bianka, WIMMER Dorina)

12.00 törpici fiú egyéni, 94 induló | eredmények
1. ANTAL Máté, BHSE
2. LÉGRÁDI Bálint, ÓBUDAI FLESS
3. KOCH Lénárd, VASAS SC
3. SALAMON Bálint, TAPOLCA VÍVÓKLUB

A GP OB 4. napjának fotóalbuma 
A törpici fiú korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 19. kedd
09.00 serdülő fiú egyéni, 106 induló | eredmények
1. TUSJAK Adrián, KVSE
2. SEMERÉDY Péter, VASAS SC
3. FEKETE Ádám, BALATON VK
3. KOVÁCS Gergely, ALBA RVA

11.00 serdülő leány egyéni, 78 induló | eredmények
1. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
2. SALAMON Réka, TAPOLCA VK
3. SZABÓ Eszter, BVSC
3. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS

12.00 törpici fiú csapat, 18 induló | eredmények
1. VASAS SC 1
(BAGYULA Tamás, FEHÉR Mátyás, GÁLIK Balázs, KOCH Lénárd)
2. TAPOLCA VK
(MAKKOS Bence, MAKKOS Norbert, SALAMON Bálint, SÜKETES Miklós)
3. ÓBUDAI FLESS 1
(FARKAS Bence, KÁNTOR Ákos, LÉGRÁDI Bálint, ÖRSI Benedek)

A GP OB 5. napjának fotóalbuma 
A serdülő korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 20. szerda
08.00 serdülő fiú csapat, 20 induló | eredmények
1. BVSC (FRANK Csaba, HUTÁS Barna, KÓ Ágoston, KÓ Benedek)
2. VASAS SC 1.
(BAGYULA László, GYENES András, KULCSÁR Viktor, SEMERÉDY Péter)
3. BALATON VK (FEKETE Ádám, KALÓ Ádám, KISS Attila, KOVÁCS Alex)

10.00 serdülő leány csapat, 12 induló | eredmények
1. BÉKESSY DEBRECEN 1. (BOROS Berta, KÁLMÁN Gyöngyvér, KÁLMÁN Zille, VARGA Dóra Lívia)
2. BVSC (ANDRÁSFI Júlia, KISS Panna, MAJCHER Emese, SZABÓ Eszter)
3. VASAS SC (BALOGH Bella, CSEH Ida, GÁLFALVY Réka, SCHAREK Angéla)

A GP OB 6. napjának fotóalbuma 

 

További részletek a versenydokumentációkban!

Startol az OB, kedvcsináló sikerlista

Már csak egyet alszunk, és kezdődik a 2017/2018-as versenyidény végső megmérettetése: a hagyományosan a Balaton Vívóklub által rendezett Párbajtőr Magyar bajnokság a gyermek, újonc és serdülő korcsoportoknak, valamint a Törpici Idényzáró Balaton Bajnokság a legkisebbeknek.
Készülünk majd eredménykövető hírbejegyzéssel, de a verseny online követhetőségét már most megosztjuk, íme! A versenykiírást is természetesen végig eléritek, benne a kezdési időpontokkal és a szabályokkal…

Addig viszont némi kedvcsináló a jövő bajnokainak: némi számmisztika (helyett a kőkemény tények), valamint egy szuper sikerlista, amelyet Lasztovicza Máté, az Olimpici versenysorozat legfiatalabb főbírája állított össze.

Az Olimpici-mozgalom számokban

• 12 sikeresen megrendezett versenyidény a 2006/2007-es indulás óta
• Átlagosan 600–700 versenyző a versenyhétvégék során
• Több mint 4500 átadott érem
• Több mint 40 000 nevezés
• A 2006/2007-es versenyidény óta több mint duplájára nőtt indulólétszámok
• A fordulók során 4 korcsoportban 8 versenyszám lebonyolítása
• Több mint 500 versenybíró tett sikeres zsűrivizsgát
• Az egy forduló során számolt rekord nevezési számot a Vasas Kupa vezeti 929 indulóval (2017/2018)

Az Olimpici Grand Prix versenyrendszerén felnőtt versenyzők sikerlistája

Berta Dániel (PTE-PEAC, jelenleg BHSE)
– az Olimpici GP újonc és serdülő ranglistáin 1. helyezett, többszörös versenygyőztes
– junior magyar bajnok, junior világbajnok
– felnőtt magyar bajnoki ezüstérmes, felnőtt világkupagyőztes

 

Bányai Zsombor (VASAS SC)
– az Olimpici GP-n újonc és serdülő magyar bajnok, ranglistagyőztes, többszörös versenygyőztes
– kadét magyar bajnok
– junior európa- és világbajnoki ezüst- és bronzérmes
– felnőtt magyar bajnok, felnőtt világkupagyőztes

 

Siklósi Gergely (BHSE)
– az Olimpici GP többszörös aranyérmese, ranglistagyőztese
– kadét magyar bajnok, kadet Európa bajnoki ezüstérmes
– junior magyar bajnok, junior egyéni és csapat világbajnoki bronzérmes, junior Európa-bajnok
– felnőtt magyar bajnok, felnőtt világkupa bronzérmes

 

Budai Dorina (BHSE)
– Olimpici verseny győztes
– junior magyar bajnoki ezüstérmes, junior világkupagyőztes

 

Szabó Réka /leánykori nevén Bohus Réka/ (AVA)
–Olimpicisként eredményes vívó
– junior európa-bajnoki bronzérmes, junior magyar bajnok
– felnőtt magyar bajnoki ezüstérmes

 


Az Olimpici Grand Prix versenyrendszerében indult,

jelenleg még kadét és junior utánpótlás-versenyzők sikerlistája

 

Andrásfi Tibor (BVSC)
– kadét európa-bajnoki arany- és bronzérmes
– junior magyar bajnok
– junior Európa-bajnok, és Európa-bajnoki bronzérmes
– junior világbajnoki arany- és bronzérmes

 

Borsody Emma (BVSC)
– kadét magyar bajnok
– junior magyar bajnoki bronzérmes
– junior világbajnoki bronzérmes
– felnőtt magyar bajnok

 

Dékány Kinga (AVA)
– kadét magyar bajnok
– kadét Európa-bajnok
– junior magyar bajnok
– felnőtt magyar bajnoki ezüstérmes
– Ifjúsági Olimpia résztvevő

 

Gnám Tamara (TSC)
– Kadét magyar bajnok
– kadét Európa-bajnok
– junior országos bajnoki bronzérmes
– felnőtt magyar bajnok

 

Koch Máté (VASAS SC)
– kadét Európa-bajnok
– junior magyar bajnok, csapatban ezüstérmes
– junior világkupagyőztes
– junior világbajnok
– junior világ- és európa-bajnoki bronzérmes
– felnőtt világkupa bronzérmes

 

Muhari Eszter (MTK, jelenleg BHSE)
– kadét magyar bajnok
– kadét Európa-bajnok
– junior magyar bajnok
– felnőtt magyar bajnok

 

Nagy Dávid (VASAS SC)
– kadét magyar bajnok
– kadét Európa-bajnok
– junior országos bajnoki ezüsérmes
– junior európa-bajnoki egyéni és csapat ezüstérmes
– junior Európa-bajnok
– junior világbajnok
– felnőtt magyar bajnok

Ha bárki úgy érzi, kihagytunk valakit a felsorolásból, jelezze! Természetesen a jelenlegi versenyzők is esélyesek arra, hogy sikerlistataggá váljanak: az Olimpici Grand Prix versenyein mindenkinek megvan az esélye a magabiztos versenyzői rutin megszerzésére. Természetesen megfelelő alázat, némi tehetség, hatalmas szorgalom és kitartás, valamint egy elhivatott edző sokat lendít mindezen. A fenti felsorolás is bizonyítja, hogy nincs lehetetlen: csakis az Olimpici, a párbajtőrvívás.. és a csodás sikerek! Ezért, és ezen dolgozunk mindannyian, együtt, veletek!

Sok sikert és kitartást: Olimpici Team

GP5 gyors-szumma és Sport XXI.

Hűha!
Békéscsabán az AVA rendezésében 783 fős indulólétszámmal remek, jól szervezett, és szinte minden papírformát szétíró végeredményeket hozó, izgalmas fordulón vehettetek részt.
Köszönjük a szervezők, és a felkért díjátadók közreműködését: Imre Géza rendszeres résztvevő, így olimpikonunk tevékenységét már hiányolnánk is: jó modorával, alázatával páston kívül is tanít mindannyiunkat jelenlétével – hála érte! Petri Renáta egyéni VB-bronza és csapat Európa-bajnoki tagsága által helyi kiválóságként adott át érmeket, csakúgy, mint Dékány Kinga, aki szintén Európabajnok csapattag, valamint az Ifjúsági Olimpia résztvevője – gratulálunk a kijutáshoz!

A verseny dokumentációi, fotólabumai és ranglistája is elérhető, kérjük, tekintsétek meg, ellenőrizzétek pontjaitokat. Szorgalmas, eredményes felkészülést kívánunk az Országos Bajnokságra!

Addig pedig még egy Sport XXI. edzőtábor is vár a legjobbakra, íme a részletek:

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR 2018. 06. 02–03.

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2018. június 02–03-án.

A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ (Nyugatmagyarországi Sportközpont)
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
Június 02-án szombaton, 9.00-kor a vívóteremben.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Sulyok Melani, TAPOLCA VK
Frankó Kata, BHSE
Nagy Emma, DVE
Pátri Maja, BALATON VK
Oláh Lili, AVA
T.: Lebor Hanna, BHSE

Gyermek fiú
Kó Ágoston, BVSC
Dunay Máté, MTK
Magyar Máté, BHSE
Horváth Ádám, ÓBUDAI FLESS
Varga-LAbóczki Vazul, VVSK
T.: Börcsök Koppány, ÓBUDAI FLESS

Újonc leány
Balogh Bella, VASAS SC
Gálfalvy Réka, VASAS SC
Cseh Ida, VASAS SC
Salamon Réka, TAPOLCA VK
Miskó Dorina, MTK
T.: Wimmer Dorina, MTK

Újonc fiú
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Bagyula László, VASAS SC
Somod Soma, MTK
Kemecsei Kornél, HASE
Bartkó Zalán, MTK
T.: Kerényi Gábor, SZOMBATHELYI VA

Serdülő leány
Szarvas Rita, ÓBUDAI FLESS
Andrásfi Júlia, BVSC
Szabó Eszter, BVSC
Scharek Angéla, VASAS SC
Majcher Emese, BVSC
T.: Kiss Emma, ÉTC

Serdülő fiú
Tusjak Adrián, KVSE
Kó Benedek, BVSC
Semerédy Péter, VASAS SC
Gyenes András, VASAS SC
Kovács Gergely, ALBA RVA
T.: Papanitz Ákos, BHSE

FONTOS INFORMÁCIÓ!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát
Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen május 25-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 3. nap

Megkezdjük a 2017/18-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We’re starting the the third day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2017/18.

Serdülő fiú versenyszám, 110 induló | adolescent boys, 110 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. KUBLYTSKYI Mykhailo, UKR
2. GYENES András, VASAS SC
3. BENAVIDES Sebastian, MTK
3. KÓ Benedek, BVSC

Törpici leány versenyszám, 50 induló| mini girls, 50 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PORKOLÁB Evelin, BVSC
2. MUNTEAN Andrea, ROU
3. CONRAD Emily, UKR
3. CSÓK Kincső, ÉTC

Serdülő leány versenyszám, 78 induló | adolescent girls, 78 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS
2. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
3. MISKÓ Dorina, MTK
3. SCHAREK Angéla, VASAS SC

A GP5 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 2. nap

Megkezdjük a 2017/18-as idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa második napi küzdelmeit.
We’re starting the second day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2017/18.

Újonc fiú versenyszám, 135 induló | novice boys, 135 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. SOMODY Soma, MTK
2. KEMECSEI Kornél, HASE
3. NÉMETH Zétény, BALATON VK
3. RASHAIDA Rahim, BUL

Törpici fiú versenyszám, 75 induló | mini boys, 75 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. LÉGRÁDI Bálint ÓBUDAI FLESS
2. KOZHEVNIKOV Matvei, UKR
3. SALAMON Bálint, TAPOLCA VK
3. ZSÖGÖN Andor, SZTE-VK

Újonc leány versenyszám, 110 induló | novice girls, 110 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. GÁLFALVY Réka, VASAS SC
3. LAZARENKO Oleksandra, UKR
3. SCHAREK Angéla, VASAS SC

A GP5 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP5 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 1. nap

Megkezdjük a 2017/18-as idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa küzdelmeit.
We start the competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2017/18.

Gyermek fiú versenyszám, 116 induló | Kid boys, 116 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. RASHAIDA Rahim, BUL
2. KÓ Ágoston BVSC
3. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. POPESCU Alexandru, ROM

Gyermek leány versenyszám, 109 induló | Kid girls, 109 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SULYOK Melani, TAPOLCA VK
2. NAGY Emma Dorottya, DVE
3. FRANKÓ Kata, BHSE
3. LEBOR Hannah, BHSE

A GP5 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Európa meghódítása után a világ tetején!

Ismételten büszkék lehetünk a nemrég még Olimpici GP-kon sikeres versenyzőink újabb sikere által: a junior Európa-bajnoki aranycsapat a veronai világbajnokságon sem talált legyőzőre! Fantasztikus vívással Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Debnár Gergely a világ nemzetei között a legjobb junior férfi párbajtőrcsapattá válhatott! Micsoda boldogság, köszönjük fiúk, s köszönjük mesterek!

A világ legjobbjai!

Természetesen nagy öröm, hogy a kardozók is jól szerepelnek:
A kadét női kardozók versenyében Pusztai Liza világbajnoki aranyérmet nyert, Rabb Krisztián pedig a fiúk között szerzett bronzérmet! Gratulálunk nekik is, és mestereiknek!
Így tovább, magyar vívás!

Olimpici Team

Idén is hazai sikerekkel zajlott a wroclaw-i verseny

Az Olimpici mezőnyből idén is többen megmérettették magukat a lengyelországi Challenge Wratislavia versenyen. A hat fegyvernemes utánpótlásviadalt idén 41. alkalommal tartották márciusban az U11, U13 és U15 korosztályoknak: 38 ország 1031 párbajtőrvívója lépett pástra. Az Olimpici versenysorozaton edződött magyar vívók remekül szerepeltek idén is a vívóversenyen.

A fiú párbajtőrverseny U15 (serdülő) kategóriában 205 induló között
1. Kó benedek, BVSC; 3. Somody Soma, MTK.
Az U13 (gyermek) korcsoportban 203 induló között 1. Kó Ágoston, BVSC; 2. Dunay Máté, MTK.

A leány párbajtőrverseny U13 (gyermek) korcsoportban 151 induló között 2. Wimmer Dorina MTK; 7. Lebor Hanna, BHSE
Az U15 (serdülő) kategória 172 indulója között 5. Scharek Angéla, Vasas SC; 7. Cseh Ida, Vasas SC

Hatalmas érmekkel a Kó-testvérek, Dunay és Somody.

A büki Grand Prix összefoglalójából kimaradt, hogy a zárónapon nemzetközi sikerek híreinek örülhettünk a helyszínen, mivel az Andrásfi Tibor, Debnár Gergely, Koch Máté, Nagy Dávid összeállítású válogatott a Szocsi-ban rendezett Európa-bajnokság zárónapján megnyerte a junior férfi párbajtőr csapatversenyt!
Gratulálunk a négy, nemrégiben még Olimpici-versenyeken sikereket elérő vívónak, Eitner Kinga válogatott edzőnek és a mestereknek, idősebb Andrásfi Tibornak, Halla Péternek és Dancsházy-Nagy Tamásnak! Nagy Dávid pedig egyéniben elért ezüsthelyezéséért külön dícséretet érdemel!

Junior aranycsapat: Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Debnár Gergely

Az EB-n részt vett hazai leányok érdemeiről már hírt adtunk március 5-i hírünkben

Továbbá említésre érdemes az is, hogy a Tapolcai Vívóklub vívóterme a decemberben tragikus hirtelenséggel elhunyt Szalay Gyöngyi nevét viseli március 22-e óta. A hétszeres világbajnok emlékére elnevezett vívóterem névadó ünnepségét tartották a Batsányi János Gimnázium diákjaival és tanáraival.

Végezetül pedig nagyon kellemes tavaszi ünnepet, jó pihenést kívánunk!
Kövessétek a Veronában 2018. április 1–9-ig zajló Junior–Kadét Világbajnokságot!

Olimpici Team

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR 2018. 04. 07–08.

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt, nem fővárosi klub versenyzőjére érvényes a meghívás 2018. április 07–08-án.

A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok
1146 Budapest, Istvánmezei út 3–5.

Találkozó
Április 07-én szombaton, 9.00-kor a vívóteremben.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Sulyok Melani, TAPOLCA VK
Pátri Maja, BALATON VK
Oláh Lili, AVA
Simon Zsófia, TAPOLCA VK
Nagy Emma, DVE

Gyermek fiú
Varga-LAbóczki Vazul, VVSK
Krnács Tamás, AVA
Cseke Balázs DVE
Farkas Bulcsú, PTE-PEAC
Nagy Nándor VVSK

Újonc leány
Salamon Réka, TAPOLCA VK
Kiss Emma, ÉTC
Kálmán Zille BÉKESSY DEBRECEN
Bencsik Anna, AVA
Magda Jázmin, PTE-PEAC

Újonc fiú
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Kiss Attila, BALATON VK
Kerényi Gábor, SZOMBATHELYI VA
Paulik Tamás, KVSE
Kemecsei Kornél, GYAVSE

Serdülő leány
Boros Berta, BÉKESSY DEBRECEN
Varga Dóra, BÉKESSY DEBRECEN
Miklós Fanni, PTE-PEAC
Hricz Lilla, AVA
Pruzsina Panna, TSC

Serdülő fiú
Tusjak Adrián, KVSE
Kovács Gergely, ALBA RVA
Farkas Domos, PTE-PEAC
Cséri Bence, TAPOLCA VK
Járai Jeromos, SZOMBATHELYI VA

FONTOS INFORMÁCIÓ!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát
Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen április 03-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team