verseny

Köszönet Csaba + idei sikerlista

2019. május 25.

A Csaba Kupa az Olimpici GP azon fordulója, amelyiken általában a legtöbb versenyző indul, talán köszönhető ez a román és ukrán versenyzők által könnyebben megközelíthető helyszínnek, valamint a szinte legoptimálisabbnak mondható helyszíni adottságoknak – egy szó mint száz, Békéscsaba szuper város, remek helyszín és GP, a szervezés is mindig a helyén van. Az AVA Galli Zsolt vezetésével ismét egy hatalmas gratulációt érdemel, hiszen az összesen 794 nevezéssel zajló versenyt hiba nélkül hozta a szervező- és lebonyolító-gárda. A Csaba Centerben rendezett szombati döntők, a helyi különdíjak, a vendégszeretet igazán különleges és jó grand prix-vá varázsolja az idények ötödik fordulóját! Köszönet és gratuláció!
Külön köszönet illeti még a szervezők mellett a versenybírói gárdát, valamint a díjátadókat:
Dancsházy-Nagy Tamást, Imre Gézát, Keszthelyi Zsombort, Peterdi andrást, Petri Renátát.

Dancsházy-Nagy Tamás, a férfi párbajtőr szakág vezetőedzője adta át a törpici fiúk nyolc legjobbjának nyereményeit.

A GP5 minden dokumentációja – eredmények, fotóalbumok – elérhető a már szokott menüpontokban és a verseny napi híreiből is; a ranglisták pedig az MVSz oldalán a versenyinfóban. Az OB előtt érdemes ellenőrizni, mert néhányan küldtetek hibajelzést, automatikusan működik, de néha lehetnek eltérések, olyankor manuálisan igazít rajta a ranglisták felelőse.

Végül és nem utolsósorban pedig itt egy kötelező lista, amit tavaly is közzétettünk, idén sem feltétlenül kell szégyenkezni azok miatt, akik a legnagyobb hazai és nemzetközi párbajtőrversenyeken domborítottak, s egykor az Olimpici fordulóin edződtek – szóval idén is íme egy lista, a teljesség igénye nélkül, de remélhetőleg minden fontos eredménnyel:
a 2018-2019 versenyszezon sikerlistája.
Összeállította: Lasztovicza Máté

Muhari Eszter
Felnőtt Párbajtőr Magyar Bajnokság – egyéni 1. hely
Kadét Világbajnokság, Torun – egyéni 1. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 1. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 1. hely
Junior Párbajtőr Országos Bajnokság – egyéni 1. hely

Dékány Kinga
Ifjúsági Olimpia, Buenos Aires – egyéni 7. hely

Büki Lili
Kadét Párbajtőr Világbajnokság, Torun – egyéni 3. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 3. hey
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 1. hely
Felnőtt Párbajtőr Magyar Bajnokság – csapat 1. hely
Kadét Párbajtőr Országos Bajnokság – egyéni 2. hely
Kadét Párbajtőr EFC, Zrenjanin – egyéni 1. hely

Bartkó Levente
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 2. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 2. hely
Kadét Párbajtőr EFC, Pozsony – csapat 3. hely

Keszthelyi Zsombor
Kadét Párbajtőr Világbajnokság, Torun – egyéni 7. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 2. hely

Koch Máté
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – csapat 1. hely
Junior Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 1. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Belgrád – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Magyar Bajnokság – csapat 1. hely
Felnőtt Párbajtőr Magyar Bajnokság – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Heraklion – csapat 3. hely

Nagy Dávid
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – csapat 1. hely
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – egyéni 5. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Basel – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Heraklion – egyéni 1. hely

Andrásfi Tibor
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – csapat 1. hely
Westend Felnőtt Párbajtőr GP, Budapest – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Basel – egyéni 2. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Heraklion – egyéni 3. hely
Paris GP,  Párizs – egyéni 3. hely, csapat 6. hely

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 3. nap

2019. május 12.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 109 induló | Novice boys, 109 entrants – követhető/available online

1. PAULIK Tamás, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. KISS Attila, BALATON VK
3. BÖRCSÖK Koppány, FLESS
3. FEKETE Ádám, BALATON VK

Törpici leány versenyszám, 63 induló | Kid girs, 63 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. LEHOCZKY Csenge, BVSC
2. SZILÁRD Anna, BHSE
3. CONSTANTIN Natalia, ROU
3. MAROSVÁRY Sára, VASAS

Serdülő leány versenyszám, 110 induló | Novice girls, 110 entrants – követhető/available online

1. SALAMON Réka, ALBA RÉGIA VA
2. BALOGH Bella, VASAS
3. DEMETER Diána, BVSC
3. FÁBIÁN Kamilla, VASAS

A GP5 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP5 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 1. nap

2019. május 10.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 124 induló | Kid boys, 124 entrants  – követhető/available online

1. LÉGRÁDI Bálint, FLESS
2. PETRACHE George, ROU
3. KERESZTES Ádám, OMS-TATA
3. KIRÁLY Mátyás, BALATON VÍVÓKLUB

Gyermek leány versenyszám, 94 induló | Kid girls, 94 entrants  – követhető/available online

1. NAGY Emma, DVE
2. JAKOBI Júlia, PTE-PEAC
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. SZALMA Sára, BALATON VÍVÓKLUB

A GP5 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

———

Elmaradtunk a Bükfürdő Kupát összefoglaló hírünkkel, és azóta is adósok vagyunk sok remek történettel, amelyről biztosan tudtok a hazai vívóhírcsatornákból, de egy kis visszapótlásnak csak van helye a mi oldalunkon is, a teljesség igénye nélkül:

Elsőként köszönet illeti a Bükfürdő Kupa szervezőit, a Szombathelyi Vívóakadémia SE lelkes csapatát, akik ismét kihozták a legtöbbet a vasi állomás adta lehetőségekből.
Köszönet illeti Babós Csabát, a SZVASE elnökét, Dr. Németh Sándor büki polgármestert a megnyitóért és a támogatásért, utóbbiért pedig a Büki Gyógyfürdő Zrt-t egyaránt.

Külön köszönet illeti a díjátadókat: a fent említett urakon kívül Málits Róbertet, a SZVASE technikai vezetőjét, Lukáts Istvánt, az Olimpici Kuratórium elnökét, Somfai Pétert, a fegyvernem kiváló vívóját, olimpikont, valamint Taródi Lajost, Bük képviselőjét. Jelenlétükkel, szerepválallásukkal is emelték a rendezvény fényét.

A Budapest Grand Prix a legkomolyabb GP-sorozat hazai állomása, ám két alig pár éve még Olimpici-reménység, Andrásfi Tibor és Muhari Eszter csillogtatta meg Olimpici-örökségét a versenyen: Tibi nagyot ment, hiszen bronzérmet szerzett, Eszti pedig pályafutása legnagyobb felnőtt sikerét érte el 15. helyezésével, miután már szinte felsorolhatatlan, mennyi jó eredményt gyűjtött be különböző világversenyeken. Legutóbb Olaszországban szerezte meg negyedik és ötödik kadét Európa-bajnoki aranyérmét…  …és hát Tibit sem kell félteni: a világ- és európa-bajnok párbajtőröző búcsúzó juniorként ismét világbajnok lehetett a toruni világverseny csapat versenyszámában Bence Bende, Koch Máté és Nagy Dávid társaságában, akik szintén ismerősként köszönnek vissza az egykori Olimpici-GP-k döntőiből..  Bővebben a Bp. GP-ről…

Tibi a Bp GP-n | fotó: hunfencing.hu

Aztán márciusban két nemzetközi versenyen is villantottak a “picik”:
A hónap végén lengyel, majd horvát versenyen indultak el Olimpici-korosztályú versenyzők.
Március 21–25-e között a 42. Challenge Wratislavia versenyen arattak a hazai versenyzők:
Az U15 leányversenyben Demeter Diána (BVSC) ezüst-, Salamon Réka (Alba R. VA) bronzérmet szerzett a 159 fős mezőnyben.
A fiúk versenyében is az Olimpici versenyek kiválóságai végeztek az élen:
1. Fekete Ádám (Balaton VK), 2. Kó Ágoston (BVSC), 3. Somody Soma (MTK) mindezt a 235 fős mezőnyben.
Az U13 leányverseny 193 fős mezőnyében ezüstérmet szerzett Nagy Emma (DVE), 6. helyen zárt Tarsoly Borbála.
A fiúk U13 versenyének 222 fős mezényében bronzérmet szerzett Pelle Domonkos (BHSE), 5. helyezett Balázs Bence (VVSK).
Az U11 leányverseny 109 fős mezőnyében magyar döntőt vívtak: az aranyérem Horváth Lotti (FLESS) nyakába került, az ezüstöt Lehoczky Csenge (BVSC) vehette át, és az egyik bronz is magyarföldre került: Szilárd Anna (BHSE)

A 4th Osijek Fencing Cup 2019 EFC-állomás U14 kategóriáját Börcsök Koppány, a FLESS versenyzője nyerte, 2. helyen Varga-Labóczki Vazul végzett a VVSK-ból, 6. lett a pécsi Puskás Péter. A leányok versenyében bronzérmet szerzett a PTE-PEAC színeiben Doma Zsófia. Az U12 mezőnyben is születtek pécsi sikerek: ezüstérmet szerzett Lippai Máté, a 7. helyen zárt Bagoly Benedek.
Az U17 kategóriában a még csak újonc pécsi Imre Luca bronzérmet szerzett, a gyermek Herke Réka pedig a 7. helyen zárt.

Osijek Cup EFC U14 fiú párbajtőr: magyar döntővel…

További remek eredményeket kívánunk minden egykori és jelenlegi Olimpici-vívónak, no és sok sikert a jelenleg zajló GP5 hajrájában, hogy az OB-n már csak a pontot kelljen az i-betűre igazítani.. vagy mégsem ilyen egyszerű, igaz? Hát, csak ahogy azt már megszokhattuk!

Olimpici Team

Olimpici GP4. – Bük | 3. nap

2019. március 3.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 98 induló | Novice boys, 98 entrants – követhető/available online

1. FEKETE Ádám, BALATON VK
2. PAULIK Tamás, KONDOROSI VÍVÓ SE
3. KALÓ Ádám, BALATON VK
3. OZSVÁRT Barnabás, FLESS

Törpici leány versenyszám, 42 induló | Kid girs, 42 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. LEHOCZKY Csenge, BVSC
2. SZILÁRD Anna, BHSE
3. KONCZEK Lina, TAPOLCA VK
3. RÓNASZÉKI Izabella, VASAS

Serdülő leány versenyszám, 90 induló | Novice girls, 90 entrants – követhető/available online

1. SALAMON Réka, ALBA RVA
2. DEMETER Diána, BVSC
3. SCHAREK Angéla, VASAS
3. TARSOLY Borbála, TAPOLCA VK

A GP4 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP4 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP4. – Bük | 2. nap

2019. március 2.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa második napi küzdelmei.
The second day’s competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup in the season of 2018/19 has been started.

Újonc fiú versenyszám, 105 induló | Kid boys, 105 entrants – követhető/available online

1. KÓ Ágoston, BVSC
2. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. CSEKE Balázs, DVE
3. NAGY, Nándor, VERESEGYHÁZ

Törpici fiú versenyszám, 55 induló | Kid boys, 55 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. MAKAI Benjamin, BVSC
2. SZÁNTÓ Zalán, MTK
3. CSIZMAZIA Gergő, SZOMBATHELY
3. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA

Újonc leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants  – követhető/available online

1. WIMMER Dorina, MTK
2. HAJDU Emma, BHSE
3. ILLÉS Fanni, BHSE
3. SULYOK Melani, TAPOLCA VK

A GP4 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP4 ♦

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP4. – Bük | 1. nap

2019. március 1.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 97 induló | Kid boys, 97 entrants  – követhető/available online

1. BALÁZS Bence, VERESEGYHÁZ
2. KERESZTES Ádám, OMS-TATA
3. KÁNVÁSI Emil, BVSC
3. BOGNÁR Barna, SZOMBATHELY

Gyermek leány versenyszám, 70 induló | Kid girls, 70 entrants  – követhető/available online

1. JUHÁSZ Eszter, BHSE
2. NÉBALD Franciska, MTK
3. JAKOBI Júlia, PTE-PEAC
3. MUTSY Franciska, VASAS

A GP4 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 3. nap

2019. február 3.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP3 – Vasas Kupa, Kulcsár Győző Emlékverseny harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP3 – Vasas Cup, Competition of Remembrance of Győző Kulcsár in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 125 induló | Novice boys, 125 entrants – követhető/available online

1. SOMODY Soma, MTK
2. BAGYULA László, VASAS
3. HASSAN MALALLA Szultán, VASAS
3. VASYLSHYN Dmytro, UKR

Serdülő leány versenyszám, 104 induló | Novice girls, 104 entrants – követhető/available online

1. DEMETER Diána, BVSC
2. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
3. SALAMON Réka, ALBA RÉGIA VA
3. WIMMER Dorina, MTK

A GP3 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP3 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 2. nap

2019. február 2.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP3 – Vasas Kupa, Kulcsár Győző Emlékverseny második napi küzdelmei.
The second day’s competitions of Olimpici GP3 – Vasas Cup, Competition of Remembrance of Győző Kulcsár in the season of 2018/19 has been started.

Újonc fiú versenyszám, 118 induló | Kid boys, 118 entrants – követhető/available online

1. RASHAIDA Rahim, BUL
2. NAGY Nándor, VERESEGYHÁZ
3. BENE Csongor, VASAS
3. CSEKE Balázs, DVE

Törpici leány versenyszám, 63 induló | Kid girls, 63 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. DMYTRUK Alina, UKR
2. BILOUS-GRIDZAK, Valeriya
3. LEHOCZKY Csenge, BVSC
3. SVYSTUN Valeriia, UKR

Újonc leány versenyszám, 124 induló | Kid girls, 124 entrants  – követhető/available online

1. PÁTRI Maja, BALATON VÍVÓKLUB
2. FEDORCHUK Solomiya, UKR
3. DZIUBAN Kateryna, UKR
3. SULYOK Melani, TAPOLCA VÍVÓKLUB

Törpici fiú versenyszám, 78 induló | Kid boys, 78 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. MELNYK Artem, UKR
2. KORCHUK Maksym, UKR
3. GULA Maksym, UKR
3. TÓTH Lázár, SZVSZSE

A GP3 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP3 ♦

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 1. nap

2019. február 1.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP3 – Vasas Kupa, Kulcsár Győző Emlékverseny küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP3 – Vasas Cup, Competition of Remembrance of Győző Kulcsár in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 140 induló | Kid boys, 140 entrants  – követhető/available online

1. PELLE Domonkos, BHSE
2. KIRÁLY Mátyás, BALATON VK
3. LÉGRÁDI Bálint, FLESS
3. KARAMPASIS Konstantinos, GRE

Gyermek leány versenyszám, 116 induló | Kid girls, 116 entrants  – követhető/available online

1. SZALMA Sára, BALATON VK
2. YOUSEF Mira, UKR
3. VARTYVANOVA Tetiana
3. HERKE Réka, PTE-PEAC

A GP3 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Felkészítőverseny az OSC-ben

2019. január 8.

Az Orvosegyetemi Sport Club vívószakosztálya
MEGHÍVÁSOS UTÁNPÓTLÁS PÁRBAJTŐR HÁZIVERSENYT rendez.

A verseny célja: versenyzési lehetőség biztosítása a 2004. január 1 után született párbajtőrvívók számára
Ideje: ​​2019. január 11. (péntek) 16 óra
Helyszín: ​OSC vívóterem, 1054 Bp. Semmelweis utca 2. (a Puskin mozi felett), 4-es kapucsengő, I. emelet.
Nevezési feltételek:
A versenyen részt vehet minden 2004. január 1. után született párbajtőrvívó.
Versenyzési engedély nem szükséges.
Felszerelés az MVSZ szabályainak megfelelően.
Nevezés: e-mailben dr. Pap Jenő szakosztályvezetőnél: papjeno51@gmail.com
Nevezési határidő: 2019. január 9. (szerda)
Nevezési díj: 1500 Ft

Lebonyolítás:​
Az indulók létszámától függően a főbíró és a versenyrendező megbeszélése alapján.
Amennyiben a férfi és női versenyzők, illetve a különböző korcsoportok egymással vívnak, a női és a fiatalabb korosztályú versenyzők tuselőnyt kapnak.
Díjazás: érem és oklevél

​​​​​​​​dr. Pap Jenő
szakosztályvezető

Facebook-esemény itt!