Olimpici GP3. – Budapest | 3. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP3 – Vasas Kupa, Kulcsár Győző Emlékverseny harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP3 – Vasas Cup, Competition of Remembrance of Győző Kulcsár in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 125 induló | Novice boys, 125 entrants – követhető/available online

1. SOMODY Soma, MTK
2. BAGYULA László, VASAS
3. HASSAN MALALLA Szultán, VASAS
3. VASYLSHYN Dmytro, UKR

Serdülő leány versenyszám, 104 induló | Novice girls, 104 entrants – követhető/available online

1. DEMETER Diána, BVSC
2. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
3. SALAMON Réka, ALBA RÉGIA VA
3. WIMMER Dorina, MTK

A GP3 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP3 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 2. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP3 – Vasas Kupa, Kulcsár Győző Emlékverseny második napi küzdelmei.
The second day’s competitions of Olimpici GP3 – Vasas Cup, Competition of Remembrance of Győző Kulcsár in the season of 2018/19 has been started.

Újonc fiú versenyszám, 118 induló | Kid boys, 118 entrants – követhető/available online

1. RASHAIDA Rahim, BUL
2. NAGY Nándor, VERESEGYHÁZ
3. BENE Csongor, VASAS
3. CSEKE Balázs, DVE

Törpici leány versenyszám, 63 induló | Kid girls, 63 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. DMYTRUK Alina, UKR
2. BILOUS-GRIDZAK, Valeriya
3. LEHOCZKY Csenge, BVSC
3. SVYSTUN Valeriia, UKR

Újonc leány versenyszám, 124 induló | Kid girls, 124 entrants  – követhető/available online

1. PÁTRI Maja, BALATON VÍVÓKLUB
2. FEDORCHUK Solomiya, UKR
3. DZIUBAN Kateryna, UKR
3. SULYOK Melani, TAPOLCA VÍVÓKLUB

Törpici fiú versenyszám, 78 induló | Kid boys, 78 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. MELNYK Artem, UKR
2. KORCHUK Maksym, UKR
3. GULA Maksym, UKR
3. TÓTH Lázár, SZVSZSE

A GP3 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP3 ♦

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 1. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP3 – Vasas Kupa, Kulcsár Győző Emlékverseny küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP3 – Vasas Cup, Competition of Remembrance of Győző Kulcsár in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 140 induló | Kid boys, 140 entrants  – követhető/available online

1. PELLE Domonkos, BHSE
2. KIRÁLY Mátyás, BALATON VK
3. LÉGRÁDI Bálint, FLESS
3. KARAMPASIS Konstantinos, GRE

Gyermek leány versenyszám, 116 induló | Kid girls, 116 entrants  – követhető/available online

1. SZALMA Sára, BALATON VK
2. YOUSEF Mira, UKR
3. VARTYVANOVA Tetiana
3. HERKE Réka, PTE-PEAC

A GP3 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Versenybíróképzés a GP3 idején

A Vasas Kupa apropóján rekordlétszámú jelentkezővel, 61 fővel zajlik a versenybíró-képzés a VASAS SC Pasaréti úti Sportcentrumában. Reméljük, hogy sokukból a jövő versenyeinek kiváló versenybírói lesznek!

Az elméleti oktatást követően a jelentkezők ötven kérdéses tesztet írnak, a gyakorlatban pedig a GP VASAS Kupa alkalmával bizonyíthatják tudásukat. A tapasztaltabb versenybírók véleménye alapján derül ki, kik felelnek meg a kritériumoknak, s vehetik át oklevelüket valamint igazolványukat, hogy a jövőben versenybíróként tevékenykedhessenek versenyeinken.

Felkészítőverseny az OSC-ben

Az Orvosegyetemi Sport Club vívószakosztálya
MEGHÍVÁSOS UTÁNPÓTLÁS PÁRBAJTŐR HÁZIVERSENYT rendez.

A verseny célja: versenyzési lehetőség biztosítása a 2004. január 1 után született párbajtőrvívók számára
Ideje: ​​2019. január 11. (péntek) 16 óra
Helyszín: ​OSC vívóterem, 1054 Bp. Semmelweis utca 2. (a Puskin mozi felett), 4-es kapucsengő, I. emelet.
Nevezési feltételek:
A versenyen részt vehet minden 2004. január 1. után született párbajtőrvívó.
Versenyzési engedély nem szükséges.
Felszerelés az MVSZ szabályainak megfelelően.
Nevezés: e-mailben dr. Pap Jenő szakosztályvezetőnél: papjeno51@gmail.com
Nevezési határidő: 2019. január 9. (szerda)
Nevezési díj: 1500 Ft

Lebonyolítás:​
Az indulók létszámától függően a főbíró és a versenyrendező megbeszélése alapján.
Amennyiben a férfi és női versenyzők, illetve a különböző korcsoportok egymással vívnak, a női és a fiatalabb korosztályú versenyzők tuselőnyt kapnak.
Díjazás: érem és oklevél

​​​​​​​​dr. Pap Jenő
szakosztályvezető

Facebook-esemény itt!

Újévi 2019

Semmi külcsi, csak egy Boldog Új Évet kívánunk mindnyájatoknak! Nekünk is.. hiszen egy mindenkiért, mindenki Csizmás Kandúrért!

Egy hónap, s ismét pástra léphettek, ezúttal a VASAS SC szervezte Olimpici GP3 versenyszámaiban. Adott hozzá egy ropogós versenykiírás, mindenféle tudnivalókkal. Légyszi versenyzők, edzők, szülők, olvassátok végig… nagymama is megnézheti!
Érdemes pl. a kezdési időpontok, valamint a passzivitásra vonatkozó új szabályok miatt is, bár utóbbiról a kiírás is csak egy linket tartalmaz, ugyanezt! 😀
A lényeg, hogy a FIE kifundálta, s érvénybe is léptette 2019. január 01-től, így kérjük a versenybíróinkat is, alaposan ismerjék meg.
Apropó versenybírók: a GP3 szervezői zsűriképzést is szerveznek, részletek a kiírásban, további részletek pedig a verseny előtt kicsivel itt és a közösségi oldalon.

Olimpici Team

Ünnepi forduló

A Szolnok Kupa kivétel nélkül mindig ünnepi.. s persze, ezt hozza december, de a szolnoki vívóközösség szervezőmunkája nélkül mégsem lenne az igazi, szóval ezúton is nagy köszönet szorgoskodásukért, hogy a közel 700 indulóval zajló második fordulót gond nélkül levezényelték! A versenydokumentációk, fotók, s ranglisták már mind elérhetők!

A díjakat átadó kiválóságoknak is köszönet jár: Mincza Ildikó és Somfai Péter olimpikonoknak, Dancsházy-Nagy Tamás vezetőedzőnek, az Olimpici-mozgalmár Lukáts Istvánnak, Nagy Imrének, a szolnoki versenyek örök “dokijának”… aztán a felnőtt világkupa bronzérmes Koch Máténak is, hogy átadta a törpici fiúk díjait.





No és nem szabad megfeledkeznünk a szolnoki olimpikonról sem, Szolnok díszpolgáráról, B. Nagy Pálról, aki Nagy Tímeával karöltve már évek óta patrónusai és őrizői a Szolnok Kupának. Köszönjük!

S végül Boldog Karácsonyt, Eredményes Új Esztendőt vívóknak, szülőknek, edzőknek egyaránt!

Találkozunk február elején a fővárosi Olimpici-fordulón!

Olimpici Team

Olimpici GP2. – Szolnok | 3. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 111 induló | Novice boys, 111 entrants – követhető/available online

1. PAULIK Tamás, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. KÓ Ágoston, BVSC
3. DUNAY Máté, MTK
3. HIRTLING Márton, BHSE

Serdülő leány versenyszám, 93 induló | Novice girls, 93 entrants – követhető/available online

1. KOVÁCS Emese, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. WIMMER Dorina, MTK
3. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. FÁBIÁN Kamilla, VASAS SC

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP2. – Szolnok| 2. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa második napi küzdelmei.
The second day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Újonc fiú versenyszám, 95 induló | Kid boys, 95 entrants – követhető/available online

1. KÓ Ágoston, BVSC
2. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. NAGY Nándor, VERESEGYHÁZ
3. TUSJAK Dominik, KONDOROSI VÍVÓ SE

Törpici fiú versenyszám, 46 induló | Kid boys, 46 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KORCHUK Maksym, UKR
2. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA
3. TÓTH Lázár, SZVSZSE
3. SZÁNTÓ Zalán, MTK

Újonc leány versenyszám, 98 induló | Kid girls, 98 entrants  – követhető/available online

1. WIMMER Dorina, MTK
2. SONT Emma Ecaterina, ROU
3. HAJDU Emma, BHSE
3. PÁTRI Maja, BALATON VK

Törpici leány versenyszám, 40 induló | Kid girls, 40 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KORCHUK Maksym, UKR
2. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA
3. NAGY Darinka, VVSK
3. RÓNASZÉKI Izabella, VASAS SC

A GP2 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP2 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP2. – Szolnok | 1. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 115 induló | Kid boys, 115 entrants  – követhető/available online

1. DARVAS Ottó, VASAS SC
2. HORVÁTH Levente, OMS-TATA
3. GRUJIC Kosta, SRB
3. PETRACHE George, ROU

Gyermek leány versenyszám, 89 induló | Kid girls, 89 entrants  – követhető/available online

1. NAGY Emma, DVE
2. JUHÁSZ Eszter, BHSE
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. DRAGAN Alexandra, ROU

A GP2 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP2

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.