Ünnepi forduló

A Szolnok Kupa kivétel nélkül mindig ünnepi.. s persze, ezt hozza december, de a szolnoki vívóközösség szervezőmunkája nélkül mégsem lenne az igazi, szóval ezúton is nagy köszönet szorgoskodásukért, hogy a közel 700 indulóval zajló második fordulót gond nélkül levezényelték! A versenydokumentációk, fotók, s ranglisták már mind elérhetők!

A díjakat átadó kiválóságoknak is köszönet jár: Mincza Ildikó és Somfai Péter olimpikonoknak, Dancsházy-Nagy Tamás vezetőedzőnek, az Olimpici-mozgalmár Lukáts Istvánnak, Nagy Imrének, a szolnoki versenyek örök “dokijának”… aztán a felnőtt világkupa bronzérmes Koch Máténak is, hogy átadta a törpici fiúk díjait.





No és nem szabad megfeledkeznünk a szolnoki olimpikonról sem, Szolnok díszpolgáráról, B. Nagy Pálról, aki Nagy Tímeával karöltve már évek óta patrónusai és őrizői a Szolnok Kupának. Köszönjük!

S végül Boldog Karácsonyt, Eredményes Új Esztendőt vívóknak, szülőknek, edzőknek egyaránt!

Találkozunk február elején a fővárosi Olimpici-fordulón!

Olimpici Team

Olimpici GP2. – Szolnok | 3. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 111 induló | Novice boys, 111 entrants – követhető/available online

1. PAULIK Tamás, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. KÓ Ágoston, BVSC
3. DUNAY Máté, MTK
3. HIRTLING Márton, BHSE

Serdülő leány versenyszám, 93 induló | Novice girls, 93 entrants – követhető/available online

1. KOVÁCS Emese, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. WIMMER Dorina, MTK
3. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. FÁBIÁN Kamilla, VASAS SC

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP2. – Szolnok| 2. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa második napi küzdelmei.
The second day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Újonc fiú versenyszám, 95 induló | Kid boys, 95 entrants – követhető/available online

1. KÓ Ágoston, BVSC
2. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. NAGY Nándor, VERESEGYHÁZ
3. TUSJAK Dominik, KONDOROSI VÍVÓ SE

Törpici fiú versenyszám, 46 induló | Kid boys, 46 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KORCHUK Maksym, UKR
2. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA
3. TÓTH Lázár, SZVSZSE
3. SZÁNTÓ Zalán, MTK

Újonc leány versenyszám, 98 induló | Kid girls, 98 entrants  – követhető/available online

1. WIMMER Dorina, MTK
2. SONT Emma Ecaterina, ROU
3. HAJDU Emma, BHSE
3. PÁTRI Maja, BALATON VK

Törpici leány versenyszám, 40 induló | Kid girls, 40 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KORCHUK Maksym, UKR
2. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA
3. NAGY Darinka, VVSK
3. RÓNASZÉKI Izabella, VASAS SC

A GP2 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP2 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP2. – Szolnok | 1. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 115 induló | Kid boys, 115 entrants  – követhető/available online

1. DARVAS Ottó, VASAS SC
2. HORVÁTH Levente, OMS-TATA
3. GRUJIC Kosta, SRB
3. PETRACHE George, ROU

Gyermek leány versenyszám, 89 induló | Kid girls, 89 entrants  – követhető/available online

1. NAGY Emma, DVE
2. JUHÁSZ Eszter, BHSE
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. DRAGAN Alexandra, ROU

A GP2 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP2

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Viszlát GP1, hello GP2 + SPORT XXI.

Hamarosan érkezik Mikulás, majd néhány napra rá az Olimpici GP 2. fordulója a mindig ünnepi hangulatú Szolnokon. Pár hete elérhető a versenykiírás, amelyről ezúttal Facebook-oldalunkon adtunk hírt először a verseny Facebook-eseményének publikálásakor. Érdemes követni az Olimpici GP-t a közösségi oldalon!
Ezúton is köszönet a Békessy Debrecen egyesületnek, amiért ismét jó házigazdái voltak az idény első fordulójának november elején.



Az eredményhirdetéseken számos közreműködő segítette a versenyszámok legjobbjait jutalmaikhoz. A Békessy Debrecen szakosztályvezetője Béres Zsolt, ügyvezetője Serra György, valamint Imre Géza és Mincza Ildikó olimpikonok, illetve a hajdúhadházi vívóklub részéről Karap Annabella.

Hamarosan találkozunk, addig viszont egy fontos hír, a Sport XXI. edzőtábor, íme a részletek:

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR 2018. 12. 15–16.

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2018. december 15–16-án.

A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ (Nyugatmagyarországi Sportközpont)
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
December 15-én szombaton, 9.00-kor a létesítmény portájánál.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Nagy Emma, DVE
Szalma Sára, TAPOLCA VK
Molnár Mira, SZOLNOK
Porkoláb Evelin, BVSC
Nébald Franciska, MTK
T.: Varga Veronika, VASAS SC

Gyermek fiú
Monostori Barnabás, BALATON VK
Légrádi Bálint, ÓBUDAI FLESS
Pelle Domonkos, BHSE
Király Mátyás, BALATON VK
Keresztes Ádám, OMS-TATA
T.: Rubecz Bálint, BVSC

Újonc leány
Wimmer Dorina, MTK
Kálmán Zille, BÉKESSY DEBRECEN
Sulyok Melani, BALATON VK
Lebor Hannah, BVSC
Kovács Emese, KVSE
T.: Juhász Eszter, BHSE

Újonc fiú
Kó Ágoston, BVSC
Horváth Ádám, ÓBUDAI FLESS
Nagy Nándor, VVSK
Magyar Máté, BHSE
Börcsök Koppány, ÓBUDAI FLESS
T.: Varga-Labóczki Vazul, VVSK

Serdülő leány
Miskó Dorina, MTK
Balogh Bella, VASAS SC
Oláh Lili, AVA
Cseh Ida, VASAS SC
Kiss Emma, ÉTC
T.: Palágyi Luca, ÓBUDAI FLESS

Serdülő fiú
Fekete Ádám, BALATON VK
Dunay Máté, MTK
Somody Soma, MTK
Bartkó Zalán, MTK
Kiss Attila, BALATON VK
T.: BAGYULA László, VASAS SC

FONTOS INFORMÁCIÓ!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen december 09-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 3. nap

Megkezdtük a 2018/19-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny harmadik napi küzdelmeit.
We started the third day’s competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula, in the season of 2018/19.

A gyermek, újonc és serdülő korcsoportok versenyeredményei online követhetők az Engarde-service oldalán.
The competition results of kid, novice and adolescent categories can be followed online on the site of Engarde-service.

Serdülő fiú versenyszám, 97 induló | Adolescent boys, 97 entrants

1. FEKETE Ádám, BALATON VK
2. DUNAY Máté, MTK
3. SOMODY Soma, MTK
3. KÓ Ágoston, BVSC

Törpici leány versenyszám, 33 induló | mini girs, 33 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. HORVÁTH Lotti, FLESS
2. SZILÁRD Anna, BHSE
3. SPYRYDONOVA Polina, UKR
3. BILOUS-GRIDZAK Valeriya, UKR

Serdülő leány versenyszám, 94 induló | Adolescent girls, 94 entrants

1. MISKÓ Dorina, MTK
2. BALOGH Bella, VASAS SC
3. KÁLMÁN Zille, BÉKESSY DEBRECEN
3. OLÁH Lili, AVA

A serdülő leányok eredményhirdetésekor a DT nem tartott LuckiPiSys-sorsolást, mivel úgy döntött, hogy a PBT-bónt ezúttal felajánlja a BVSC egyik versenyzőjének. Stopp Blanka rendkívül sportszerűen viselkedett, amikor azzal kereste fel a DT-t, hogy csoportjának versenybírója egy eredményt felcserélve részére egy győzelemmel többet jegyzett fel, amelyet a vele szemben győztes ellenfél aláírásával elismert – tévesen. Blanka a fairplay szellemében lemondott a könnyen jött “győzelemről”.

A GP1 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 2. nap

Megkezdtük a 2018/19-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula, in the season of 2018/19.

A gyermek, újonc és serdülő korcsoportok versenyeredményei online követhetők az Engarde-service oldalán.
The competition results of kid, novice and adolescent categories can be followed online on the site of Engarde-service.

Újonc fiú versenyszám, 90 induló | Kid boys, 90 entrants

1. KÓ Ágoston, BVSC
2. RASHAIDA Rahim, BUL
3. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. NAGY Nándor, VVSK

Törpici fiú versenyszám, 37 induló | Kid boys, 37 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. MELNYK Artem, UKR
2. KOCH Lénárd, VASAS SC
3. BOBACH Arthur, BVSC
3. SALAMON Bálint, ALBA REGIA VA

Újonc leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants

1. WIMMER Dorina, MTK
2. KÁLMÁN Zille, BÉKESSY DEBRECEN
3. SULYOK Melani, TAPOLCA VK
3. NAGY Emma, DVE

A GP1 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 1. nap

Megkezdtük a 2018/19-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula, in the season of 2018/19.

A gyermek, újonc és serdülő korcsoportok versenyeredményei online követhetők az Engarde-service oldalán.
The competition results of kid, novice and adolescent categories can be followed online on the site of Engarde-service.

Gyermek fiú versenyszám, 97 induló | Kid boys, 97 entrants

1. MONOSTORI Barnabás, BALATON VK
2. PETRACHE George, ROU
3. LÉGRÁDI Bálint, FLESS
3. PRYSIAZHNYI Stanislav, UKR

Gyermek leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants

1. NAGY Emma, DVE
2. SZALMA Sára, BALATON VK
3. MOLNÁR Mira, SZOLNOK
3. PORKOLÁB Evelin, BVSC

A GP1 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici-siker Mielecből

Hírt adtunk nemrég a második nemzetközi mieleci párbajtőrkupáról, amelyet két lengyel klub rendezett október 27–28-án négy utánpótlás-korcsoportnak.
Felhívásunk itthonról egyetlen versenyző figyelmét keltette fel: az Óbudai Fless vívója, Börcsök Koppány azonban biztosra ment, hiszen az U13 korcsoportban elhozta az aranyérmet a lengyel, szlovák, ukrán, román és belarusz vívókból álló mezőnyben.

Magyar siker a nemzetközi mezőnyben: Koppány aranyérmes!

Koppány a csoportkört veretlenül fejezte be, és a hazai Olimpici versenyeken is jól szereplő lengyel és román ellenfeleit is maga mögé utasítva állhatott a dobogó legfelső fokára!
Szép munka, gratulálunk Koppánynak, akinek köszönjük, hogy képviselte az Olimpici-szellemiséget a dél-lengyelországi megmérettetésen! Sikeres idényt itthon is!
Olimpici Team

Indul az idény

Üdv,
hamarosan megkezdődnek az új idény első Olimpici-versenyei az első fordulóban, amelynek házigazdája a Békessy Debrecen, helyszíne az előző években megszokott hatalmas csarnok Hajdúhadházon.
A versenykiírás már elérhető, benne – a remények szerint egyszerűbb versenynapokat jelentő – új lebonyolításokkal. Eredményest felkészülést mindnyájatoknak, találkozzunk a Hajdúságban!
Olimpici Team