eredmények, ranglista

Vasi verseny vasmezőnnyel

2017. március 15.

Az ország e remek, “nyugati” szeglete tűnik a “legtávobbinak”, és hozza általában a legkisebb létszámokat. Ezt az általánosságot cáfolta meg az idei Bükfürdő Kupa, amelyen összesen 590 nevezést regisztráltak a szervező Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület lelkes rendezői. Akik ezúttal is kitettek magukért, hiszen Európa egyik legismertebb, és az ország második legnagyobb gyógy- és élményfürdőjét idén is felkérték, hogy kedvezményes belépőket biztosítson a fürdőlátogatáshoz a verseny ideje alatt.

Díjátadó páldaképekből sem volt hiány: a mindhárom napot végigbíráskodó kadét VB- és Európa-bajnoki érmes Petri Renáta mellett a riói aranyérmes román női párbajtőrcsapat tagja Pop Simona, és persze a tanítványaival jelenlévő Imre Géza is örömmel segített a díjátadókon.

Mindezt karöltve a helyi erővel: a Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület elnöke Babós Csaba, Bük polgármestere Dr. Németh Sándor, valamint a helyi Turisztikai DM alelnöke Kerekes Szilárd is tiszteletét tette a versenyen.

A menüből már elérhető a teljes versenydokumentáció, fotóalbumok és a frissített ranglista is, amelyet kérünk, hogy ellenőrizzetek, hogy hiba esetén még a GP5 Csaba Kupa előtt korrigálhassuk.
Eredményes felkészülést!

Olimpici Team

Olimpici GP4. – Bük | 3. nap

2017. március 12.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the third day’s competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 98 induló | adolescent boys, 98 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KESZTHELYI Zsombor, AVA
2. OSMAN-TOUSON Maruan, MTK
3. RAFFAI Kristóf, SZ-L BAU BALATON
3. HAMILTON-MAIKLE Jonathan, VASAS SC

Törpici leány versenyszám, 41 induló| mini girls, 41 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON
2. NAGY Emma, DVE
3. CSÉRI Sára, SZ-L BAU BALATON
3. TROLP Alena, AUT

Serdülő leány versenyszám, 61 induló | adolescent girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS
2. WETZKER Laura, VASAS SC
3. BÖDECS Pálma, OMS-TATA
3. MOROIANU Bianca, ROU

A GP4 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP4. – Bük | 2. nap

2017. március 11.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 108 induló | novice boys, 108 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. FEKETE Ádám, SZ-L BAU BALATON
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. KÓ Benedek, VASAS SC
3. KÓ Ágoston, BVSC

Törpici fiú versenyszám, 49 induló | mini boys, 49 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PELLE Domonkos, MTK
2. PÖRS Jakob, SLO
3. PETRACHE George, ROU
3. TÍMÁR Richárd, GYAVSE

Újonc leány versenyszám, 61 induló | novice girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
3. CSEH Ida, VASAS SC
3. ZOTA Diana, ROU

A GP4 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP4. – Bük | 1. nap

2017. március 10.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP4 – Bükfürdő Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP4 – Bükfürdő Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 90 induló | Kid boys, 90 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SOMODY Soma, MTK
2. MÁTYÁS-AGG Dávid, BHSE
3. KÓ Ágoston,BVSC
3. PAULIK Tamás, KVSE

Gyermek leány versenyszám, 82 induló | Kid girls, 82 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
2. CSEH Ida, VASAS SC
3. BALOGH Bella, VASAS SC
3. SCHAREK Angéla, VASAS SC

A GP4 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP4

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

A GP3 előtt s után, a fagyos télben…

2017. január 31.

Ugyan a hazai vívóélet fő fórumán első kézből tájékozódhat bárki a hazai vívóélet híreiről, jelzésértékkel hírt adunk az utóbbi idők fontosabb eseményei közül néhányról…

– Olimpici GP3 MOA Suli Kupa
Az Olimpici GP fővárosi fordulója a dátum körüli huzavona után végül maradt sokat citált hétvégén, amelyre a központi felvételi időpontja is esett. A versenyszámok átszervezésével megpróbáltunk optimálissá tenni egy olyan helyzetet, ami lehetetlen, hiszen a sportág korcsoportjaiba születési évük alapján kerülnek a versenyzők, az iskolai évfolyamokba viszont egy olyan rendszer alapján, amelyben több év szülöttei is tartozhatnak. Azon kérésnek azonban – hogy a helyzet miatt ne adjunk pontot a GP3 versenyzőinek – nem teszünk eleget, mivel a mezőny szinte teljes létszámmal megjelent a nagyversenyen.. és a GP3-nak ottont adó VASAS SC összesen 579 indulót regisztrált.

A MOA Suli Kupa díszvendégi feladatkörét a névadó és főtámogató Módos Oktatási Alapítvány képviseletében Szina Balázs a MOA Magán Általános Iskola vezetője látta el. Neki, és a MOA támogatói ügyeit intéző Kozmér Biankának is nagy köszönet a jelenlétért és segítségért. Ígérjük és tudjuk, hogy a jelenlévő gyerekek közül többen nagyon hálásak ezért, és minden vívósportot támogató is az lesz, ha ebből a mezőnyből bárki is majd egy olimpiai páston ér el kiváló eredményt.

A versenydokumentációk, fotóalbumok mellett végre a ranglisták is frissek, kérjük, tekintsétek meg azokat, és hiba esetén jelezzetek.

Koch Máté VK bronzérmes
A Törekvés a hónap műhelye
Szakmai vezetőket választott az elnökség
Cséri Soma bronzérmes a párbajtőr körversenyen
Szilágyi Áron az Év férfi sportolója, Kulcsár Győző Életmű-díjas

Az Olimpici KHA csapata szívből gratulál az eredményekhez!

Olimpici Team

Olimpici GP3. – Budapest | 3. nap

2017. január 22.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the the third day’s competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 91 induló | adolescent boys, 91 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KESZTHELYI Zsombor, AVA
2. SZABÓ Bence, AVA
3. RAFFAI Kristóf, SZ-L BAU BALATON
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Serdülő leány versenyszám, 61 induló | adolescent girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. WETZKER Laura, VASAS SC
2. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
3. BÜKI Lili, OMS-TATA
3. LIPTHAY Hanna, VASAS SC

Törpici leány versenyszám, 36 induló| mini girls, 36 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON
2. NAGY Emma, DVE
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. KRAVCHUK Veronika, UKR

A GP3 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 2. nap

2017. január 21.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 99 induló | Kid boys, 99 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KÓ Ágoston, VASAS SC
2. MIRICA Florin, ROU-BUC UNEFS
3. KISS Attila, SZ-L BAU BALATON
3. SOMODY Soma, MTK

Gyermek leány versenyszám, 79 induló | Kid girls, 79 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. SCHAREK Angéla, VASAS SC
3. CSEH Ida, VASAS SC
3. GRUIA Ilinca, ROU-BUC CSA STEAUA

Törpici fiú versenyszám, 56 induló | mini boys, 56 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PETRACHE George, ROU-BUC CSA STEAUA
2. MONOSTORI Barna, SZ-L BAU BALATON
3. PÖRS Jakob, SLO-ASK MARIBOR
3. BEAUTYMAN Cador, GBR

A GP3 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP3

Részletek hétfőtől a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions from monday.

Olimpici GP3. – Budapest | 1. nap

2017. január 20.

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 100 induló | novice boys, 100 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KÓ Benedek, VASAS SC
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. JANZSÓ Ádám SZVASE
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Újonc leány versenyszám,57 induló | novice girls,57 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. MAJCHER Emese, BVSC
3. ION Theodora, ROU-FARUL CTA
3. VARGA Dóra, BÉKESSY DEBRECEN

A GP3 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Kiskarácsony…

2016. december 25.

Az Olimpici Párbajtőr Grand Prix idei második fordulóján december elején versenyeztek a törpici, gyermek, újonc és serdülő korcsoportok párbajtőrözői. A nagyverseny szolnoki állomása mindig ünnepi hangulatban telik: a szervezők a Télapó gondossága által vezérelve az 549 összindulós viadal mind a nyolc versenyszámában az első 16 helyezettet jutalmazták éremmel.. valamint ismét olyan nagyságok segítségét kérték a közreműködésre, mint Szolnok olimpiai bajnoka B. Nagy Pál, vagy a szolnoki GP örökös háziasszonya Nagy Tímea, vagy az Olimpici versenyek rendszeres látogatója Imre Géza, aki ismét részt vett az érmek átadásában.

Szóval a szolnokiak megint kitettek magukért, és hozzájárultak ahhoz, hogy a résztvevők ünnepi hangulatban térjenek haza… ezért reméljük is, hogy jól telik a karácsony! Sok boldogságot, és remek, eredményes új esztendőt!

Az Olimpici GP fővárosi fordulójának versenykiírása hamarosan elérhető!

Olimpici Team

HHA-610

2016. november 8.

Akár a hangosbemondóban is elhangozhatott volna az Olimpici GP1 hétvégéje során híradásunk rendszám-címe, hiszen több esetben a helyiek portája elé parkoltak az idénynyitó verseny résztvevői.
Ez a kis nehézség viszont igazán eltörpül a szervező DHSE-PMD áldozatos szervezőmunkája, és ennek a hajdúsági kisvárosnak eme csudálatos adottsága – egy kis utcák között megbújó iskola hatalmas és modern tornacsarnoka – mellett.

HHA-610… Hajdúhadház Olimpici versenyén összesen 610 induló versengett a rendhagyó kerámiadíjak és a pontszerzés mellett talán leginkább azért, hogy a legjobban teljesítők olyan kiválóságoktól vehessék át a díjat, mint amilyen sztárgárdát a szervezők összehoztak! Hiszen nem mindennapi érzés, ha sikeres olimpikonok adják át a kemény munka jutalmát!

Somfai Péter a gyermek fiúknak adta át a díjakat...

Imre Géza a DHSE-PMD eredményes újoncának, Kálmán Gyöngyvérnek adja át az érmet

Imre Géza kitüntetett derűjét klubtársának, Papanitz Ákosnak címezte 🙂

Hab a tortán: Nébald György és felesége, Mincza Ildikó adja át a serdülő leányok díjait...

Egy vívócsalád öröme: Mincza Ildikó kislányának adhatta át a díjat

Szóval emlékezetes pillanatok voltak ezek! Még sok ilyet kívánunk, és reméljük, eredményes vívóink mindig ilyen odaadással tesznek eleget a felkérésnek!
Sorainkat türelemkéréssel zárjuk, hiszen a menüből elérhető eredmények mellé még nem kerültek fel az idény első ranglistái, de jó tudni, hogy a jelenlegi sorrend az első verseny végeredménye.. amint elkészülnek a listák, hírt adunk róla!
Addig pedig érdemes visszaidézni a verseny pillanatait a Kisbajnok műsorával az MTVA remek összeállításában – a 35. perctől.

Olimpici Team