eredmények, ranglista

Köszönet Csaba + idei sikerlista

2019. május 25.

A Csaba Kupa az Olimpici GP azon fordulója, amelyiken általában a legtöbb versenyző indul, talán köszönhető ez a román és ukrán versenyzők által könnyebben megközelíthető helyszínnek, valamint a szinte legoptimálisabbnak mondható helyszíni adottságoknak – egy szó mint száz, Békéscsaba szuper város, remek helyszín és GP, a szervezés is mindig a helyén van. Az AVA Galli Zsolt vezetésével ismét egy hatalmas gratulációt érdemel, hiszen az összesen 794 nevezéssel zajló versenyt hiba nélkül hozta a szervező- és lebonyolító-gárda. A Csaba Centerben rendezett szombati döntők, a helyi különdíjak, a vendégszeretet igazán különleges és jó grand prix-vá varázsolja az idények ötödik fordulóját! Köszönet és gratuláció!
Külön köszönet illeti még a szervezők mellett a versenybírói gárdát, valamint a díjátadókat:
Dancsházy-Nagy Tamást, Imre Gézát, Keszthelyi Zsombort, Peterdi andrást, Petri Renátát.

Dancsházy-Nagy Tamás, a férfi párbajtőr szakág vezetőedzője adta át a törpici fiúk nyolc legjobbjának nyereményeit.

A GP5 minden dokumentációja – eredmények, fotóalbumok – elérhető a már szokott menüpontokban és a verseny napi híreiből is; a ranglisták pedig az MVSz oldalán a versenyinfóban. Az OB előtt érdemes ellenőrizni, mert néhányan küldtetek hibajelzést, automatikusan működik, de néha lehetnek eltérések, olyankor manuálisan igazít rajta a ranglisták felelőse.

Végül és nem utolsósorban pedig itt egy kötelező lista, amit tavaly is közzétettünk, idén sem feltétlenül kell szégyenkezni azok miatt, akik a legnagyobb hazai és nemzetközi párbajtőrversenyeken domborítottak, s egykor az Olimpici fordulóin edződtek – szóval idén is íme egy lista, a teljesség igénye nélkül, de remélhetőleg minden fontos eredménnyel:
a 2018-2019 versenyszezon sikerlistája.
Összeállította: Lasztovicza Máté

Muhari Eszter
Felnőtt Párbajtőr Magyar Bajnokság – egyéni 1. hely
Kadét Világbajnokság, Torun – egyéni 1. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 1. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 1. hely
Junior Párbajtőr Országos Bajnokság – egyéni 1. hely

Dékány Kinga
Ifjúsági Olimpia, Buenos Aires – egyéni 7. hely

Büki Lili
Kadét Párbajtőr Világbajnokság, Torun – egyéni 3. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 3. hey
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 1. hely
Felnőtt Párbajtőr Magyar Bajnokság – csapat 1. hely
Kadét Párbajtőr Országos Bajnokság – egyéni 2. hely
Kadét Párbajtőr EFC, Zrenjanin – egyéni 1. hely

Bartkó Levente
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 2. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 2. hely
Kadét Párbajtőr EFC, Pozsony – csapat 3. hely

Keszthelyi Zsombor
Kadét Párbajtőr Világbajnokság, Torun – egyéni 7. hely
Kadét Párbajtőr Európa Bajnokság – csapat 2. hely

Koch Máté
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – csapat 1. hely
Junior Párbajtőr Európa Bajnokság – egyéni 1. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Belgrád – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Magyar Bajnokság – csapat 1. hely
Felnőtt Párbajtőr Magyar Bajnokság – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Heraklion – csapat 3. hely

Nagy Dávid
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – csapat 1. hely
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – egyéni 5. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Basel – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Heraklion – egyéni 1. hely

Andrásfi Tibor
Junior Párbajtőr Világbajnokság, Torun – csapat 1. hely
Westend Felnőtt Párbajtőr GP, Budapest – egyéni 3. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Basel – egyéni 2. hely
Junior Párbajtőr Világkupa, Heraklion – egyéni 3. hely
Paris GP,  Párizs – egyéni 3. hely, csapat 6. hely

Sport XXI. Edzőtábor – még az OB előtt!

2019. május 24.

Párbajtőr Sport XXI. edzőtábor június 01–02-án a Tatai Sportközpontban

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR. Célja a felkészülés a következő Olimpici versenyekre – aktuálisan az országos bajnoságra –, valamint a közös edzéslehetőség biztosítása ideális keretek között.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2019. június 01–02-án.
A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ (Nyugatmagyarországi Sportközpont)
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
Június 01-én szombaton, 9.00-kor a helyszínen.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.


A meghívott versenyzők

Gyermek leány
NAGY Emma, DVE
JUHÁSZ Eszter, BHSE
SZALMA Sára, BALATON VK
NÉBALD Franciska, MTK
JAKOBI Júlia, PTE-PEAC
t.: MOLNÁR Mira, SZOLNOK

Gyermek fiú
LÉGRÁDI Bálint, FLESS
KERESZTES Ádám, OMS-TATA
KIRÁLY Mátyás, BALATON VK
PELLE Domonkos, BHSE
BALÁZS Bence, VVSK
t.:MONOSTORI Barna, BALATON VK

Újonc leány
WIMMER Dorina, MTK
PÁTRI Maja, BALATON VK
SULYOK Melani, TAPOLCA VK
HAJDU Emma, BHSE
OLÁH Lili, AVA
t.: KÁLMÁN Zille, Interfencing DSC

Újonc fiú
KÓ Ágoston, BVSC
HORVÁTH Ádám, FLESS
NAGY Nándor, VVSK
CSEKE Balázs, DVE
BÖRCSÖK Koppány, FLESS
t.: BENE Csongor, VASAS SC

Serdülő leány
SALAMON Réka, ALBA R. SE
DEMETER Diána, BVSC
BALOGH Bella, VASAS SC
MISKÓ Dorina, MTK
ANDRÁSFI Júlia, BVSC
t.: SCHAREK Angéla, VASAS SC

Serdülő fiú
PAULIK Tamás, KVSE
FEKETE Ádám, BALATON VK
SOMODY Soma, MTK
DUNAY Máté, MTK
BAGYULA László, VASAS SC
t.: KISS Attila, BALATON VK

FONTOS!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen – a lehető leghamarabb!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Sporttársi üdvözlettel:
Diera Ferenc
és az
Olimpici Team

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 3. nap

2019. május 12.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 109 induló | Novice boys, 109 entrants – követhető/available online

1. PAULIK Tamás, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. KISS Attila, BALATON VK
3. BÖRCSÖK Koppány, FLESS
3. FEKETE Ádám, BALATON VK

Törpici leány versenyszám, 63 induló | Kid girs, 63 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || 2. forduló | 2nd round || végeredmény | final result

1. LEHOCZKY Csenge, BVSC
2. SZILÁRD Anna, BHSE
3. CONSTANTIN Natalia, ROU
3. MAROSVÁRY Sára, VASAS

Serdülő leány versenyszám, 110 induló | Novice girls, 110 entrants – követhető/available online

1. SALAMON Réka, ALBA RÉGIA VA
2. BALOGH Bella, VASAS
3. DEMETER Diána, BVSC
3. FÁBIÁN Kamilla, VASAS

A GP5 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP5 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 1. nap

2019. május 10.

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 124 induló | Kid boys, 124 entrants  – követhető/available online

1. LÉGRÁDI Bálint, FLESS
2. PETRACHE George, ROU
3. KERESZTES Ádám, OMS-TATA
3. KIRÁLY Mátyás, BALATON VÍVÓKLUB

Gyermek leány versenyszám, 94 induló | Kid girls, 94 entrants  – követhető/available online

1. NAGY Emma, DVE
2. JAKOBI Júlia, PTE-PEAC
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. SZALMA Sára, BALATON VÍVÓKLUB

A GP5 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

———

Elmaradtunk a Bükfürdő Kupát összefoglaló hírünkkel, és azóta is adósok vagyunk sok remek történettel, amelyről biztosan tudtok a hazai vívóhírcsatornákból, de egy kis visszapótlásnak csak van helye a mi oldalunkon is, a teljesség igénye nélkül:

Elsőként köszönet illeti a Bükfürdő Kupa szervezőit, a Szombathelyi Vívóakadémia SE lelkes csapatát, akik ismét kihozták a legtöbbet a vasi állomás adta lehetőségekből.
Köszönet illeti Babós Csabát, a SZVASE elnökét, Dr. Németh Sándor büki polgármestert a megnyitóért és a támogatásért, utóbbiért pedig a Büki Gyógyfürdő Zrt-t egyaránt.

Külön köszönet illeti a díjátadókat: a fent említett urakon kívül Málits Róbertet, a SZVASE technikai vezetőjét, Lukáts Istvánt, az Olimpici Kuratórium elnökét, Somfai Pétert, a fegyvernem kiváló vívóját, olimpikont, valamint Taródi Lajost, Bük képviselőjét. Jelenlétükkel, szerepválallásukkal is emelték a rendezvény fényét.

A Budapest Grand Prix a legkomolyabb GP-sorozat hazai állomása, ám két alig pár éve még Olimpici-reménység, Andrásfi Tibor és Muhari Eszter csillogtatta meg Olimpici-örökségét a versenyen: Tibi nagyot ment, hiszen bronzérmet szerzett, Eszti pedig pályafutása legnagyobb felnőtt sikerét érte el 15. helyezésével, miután már szinte felsorolhatatlan, mennyi jó eredményt gyűjtött be különböző világversenyeken. Legutóbb Olaszországban szerezte meg negyedik és ötödik kadét Európa-bajnoki aranyérmét…  …és hát Tibit sem kell félteni: a világ- és európa-bajnok párbajtőröző búcsúzó juniorként ismét világbajnok lehetett a toruni világverseny csapat versenyszámában Bence Bende, Koch Máté és Nagy Dávid társaságában, akik szintén ismerősként köszönnek vissza az egykori Olimpici-GP-k döntőiből..  Bővebben a Bp. GP-ről…

Tibi a Bp GP-n | fotó: hunfencing.hu

Aztán márciusban két nemzetközi versenyen is villantottak a “picik”:
A hónap végén lengyel, majd horvát versenyen indultak el Olimpici-korosztályú versenyzők.
Március 21–25-e között a 42. Challenge Wratislavia versenyen arattak a hazai versenyzők:
Az U15 leányversenyben Demeter Diána (BVSC) ezüst-, Salamon Réka (Alba R. VA) bronzérmet szerzett a 159 fős mezőnyben.
A fiúk versenyében is az Olimpici versenyek kiválóságai végeztek az élen:
1. Fekete Ádám (Balaton VK), 2. Kó Ágoston (BVSC), 3. Somody Soma (MTK) mindezt a 235 fős mezőnyben.
Az U13 leányverseny 193 fős mezőnyében ezüstérmet szerzett Nagy Emma (DVE), 6. helyen zárt Tarsoly Borbála.
A fiúk U13 versenyének 222 fős mezényében bronzérmet szerzett Pelle Domonkos (BHSE), 5. helyezett Balázs Bence (VVSK).
Az U11 leányverseny 109 fős mezőnyében magyar döntőt vívtak: az aranyérem Horváth Lotti (FLESS) nyakába került, az ezüstöt Lehoczky Csenge (BVSC) vehette át, és az egyik bronz is magyarföldre került: Szilárd Anna (BHSE)

A 4th Osijek Fencing Cup 2019 EFC-állomás U14 kategóriáját Börcsök Koppány, a FLESS versenyzője nyerte, 2. helyen Varga-Labóczki Vazul végzett a VVSK-ból, 6. lett a pécsi Puskás Péter. A leányok versenyében bronzérmet szerzett a PTE-PEAC színeiben Doma Zsófia. Az U12 mezőnyben is születtek pécsi sikerek: ezüstérmet szerzett Lippai Máté, a 7. helyen zárt Bagoly Benedek.
Az U17 kategóriában a még csak újonc pécsi Imre Luca bronzérmet szerzett, a gyermek Herke Réka pedig a 7. helyen zárt.

Osijek Cup EFC U14 fiú párbajtőr: magyar döntővel…

További remek eredményeket kívánunk minden egykori és jelenlegi Olimpici-vívónak, no és sok sikert a jelenleg zajló GP5 hajrájában, hogy az OB-n már csak a pontot kelljen az i-betűre igazítani.. vagy mégsem ilyen egyszerű, igaz? Hát, csak ahogy azt már megszokhattuk!

Olimpici Team

A GP3-ról + Sport XXI. edzőtábor februárban

2019. február 6.

Kulcsár Győző szellemiségében zajlott a fővárosi GP

Az Olimpici utánpótlás-versenysorozat örök legnépesebb állomása a fővárosi: a február első három napján zajlott Olimpici GP3 – Vasas Kupa versenyszámaiban összesen 868 nevezés érkezett. A rendhagyóan nagy létszám (a linken egy, még ugyan nem teljes létszámkimutatás) mindig kihívások elé állítja a szervezőket, és az átlagnál népesebb mezőnyű versenyek indítása, legonyolítása közben is több a hibalehetőség, amelyekért utólag is elnézést kérünk. Azonban joggal megállapítható, hogy mindent összevetve – az ismert indulólétszámokkal, 24 páston – igazából nagyobb elakadás, gond nélkül bonyolította a VASAS SC szervezőgárdája és az Olimpici Team a fővárosi fordulót. Ezúton is nagy köszönet a gördülékeny szervezésért!
Egyetlen megoldhatatlan bökkenő azonban akadt: nem lehetett jelen a párbajtőrvívás Paganinije, Kulcsár Győző, akit betegsége okán alig pár hónapja vesztett el a vívótársadalom. Helyes döntés volt a VASAS SC részéről, hogy a fordulót az ő emlékének dedikálva rendezte, és az is, hogy a díjak átadására felkérték Kulcsár Győzőnét, s a mester nagysága előtt őszintébb szavakat nem is találhatott volna más, mint Dr. Kamuti Jenő, aki leginkább nem is a MOB, vagy a Nemzetközi Fair-Play Bizottság részéről volt jelen, sokkal inkább Győző sporttársi, bajtárs és jóbaráti minőségében. A nemzet sportolója szívhez szóló megemlékezést s bíztatást rögtönzött. A díjátadókon közremködött Győző lánya, Kulcsár Viktória, tanítványa, Szász-Kovács Emese, valamint a VASAS SC részéről Laborc Izabella, az Olimpici KHA részéről Lukáts István.

A mosolygós olimpikon, két Kulcsár, (balra Hedvig, versenybíró, jobbra Viktória) valamint a DT-tag Lasztovicza Máté

 

Kulcsár Viktória és Szász-Kovács Emese akcióban

 

A díjátadó Lukáts István, a mozgalom egyik “indikátora”

 

Laborc Izabella a VASAS SC részéről koordinálta a verseny körüli tannivalókat, s ha kellett, a díjátadót is.

S említésre érdemes az is, hogy a meghirdetett versenybírói tanfolyam 61 résztvevőjéből 46 fő megszerezte az alapfokú versenybírói képesítést, köszönhetően a VASAS SC szervezte tanfolyamnak, s az azt vezető Lasztovicza Máté főbírónak. Ezúttal akadt egy segédje, Farkas-Németh Zoltán is, aki Olimpici-évei óta tapasztalt versenybírónak számít. Gratulálunk az oklevelet szerzett újdonsült zsűriknek! Legközelebb nagy eséllyel az OB-n van lehetőség vizsgát tenni.

Sajnos a 46 frissen vizsgázóról nem készült közös csoportkép, ellenben a
régi motorosok közül páran összeálltak egy klassz fotó kedvéért! 😉
“Mert vívni érdemes!”

 

A verseny dokumentációi megtalálhatók a GP-eredmények menüpontban, a verseny fotóalbumai az Olimpici GP facebook-oldalán, a ranglisták pedig az MVSz adatbázisában.

 

Párbajtőr Sport XXI. edzőtábor február 23–24-én Budapesten

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2019. február 23–24-én.
A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok
1146 Budapest, Istvánmezei út 3–5.

Találkozó
Szeptember 29-én szombaton, 8.30-kor a vívóteremben.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
NAGY Emma Dorottya DVE
SZALMA Sára, BALATON VK
MOLNÁR Mira, SZOLNOK
NÉMETH Vanda, BALATON VK
HERKE Réka, PTE-PEAC
t: BOGDÁN Orsolya, DVE

Gyermek fiú
MONOSTORI Barna, BALATON
KIRÁLY Mátyás, BALATON
HORVÁTH Levente, Zétény, OMS-TATA
KERESZTES Ádám, OMS-TATA
BALÁZS Bence, VERESEGYHÁZ
t.: BICSÉRDI Csongor, TAPOLCA VK

Újonc leány
PÁTRI Maja, BALATON VK
SULYOK Melani, TAPOLCA VK
KÁLMÁN Zille, Interfencing DSC
OLÁH Lili, AVA
KOVÁCS Emese, KVSE
t.: CSOMOR Alexa, SZOLNOK

Újonc fiú
NAGY Nándor, VERESEGYHÁZ
CSEKE Balázs, DVE
TUSJAK Dominik, KVSE
PATAKY Ádám, DVE
SZÜTS Máté, BALATON VK
t.: KARÁCSONY Ábel, ÉTC

Serdülő leány
SALAMON Réka, Alba R. SE
KISS Emma, ÉTC
SZAKMÁRY Janka, VERESEGYHÁZ
DÉKÁNY Viktória, AVA
GARZÓ Liliána, TSC
t.: BENCSIK Anna, AVA

Serdülő fiú
PAULIK Tamás, KVSE
FEKETE Ádám, BALATON VK
HERCZEG Martin Bence, OMS-TATA
KISS Attila, BALATON VK
CSIZMAZIA-DARAB István, BALATON VK
t.: KALÓ Ádám, BALATON VK

Emellett az edzések a korosztályokhoz tartozó más vívók számára is szabadon látogathatók!

FONTOS!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen február 15-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

Olimpici OB szumma

2018. június 21.

Sikeresen lezajlott a 2017/2018-as idény Gyermek – Újonc – Serdülő Párbajtőr Magyar Bajnokság, valamint a Törpici Párbajtőr Idényzáró Balaton Bajnokság hatnapos viadala a Balaton Vívóklub rendezésében.
Köszönet jár a rendezőknek, és természetesen a díjátadóknak is: Borosné Eitner Kingának, Somfai Péternek, Imre Gézának, Kulcsár Krisztiánnak, Lukáts Istvánnak.

Idén a nyolc versenyszámban 803 egyéni nevezéssel zajlottak a küzdelmek, a csapatversenyeken 145 csapat versengett a helyezésekért.

Az idény legjobb rendezőjének járó díjat a Grand Prix 3. rendezője, a VASAS SC kapta.
Az idény legeredményesebb edzője díját Halla Péter vehette át.
Az év versenybírójának Dékány Kingát és Farkas Németh Zoltánt válaszotta a DT.

Vida János különdíjban részesült az Olimpici versenyrendszerében immár 12 éve folytatott szakadatlan és szakszerű munkájáért. Köszönjük János, gratulálunk!

Gratulálunk nekik, és valamennyi versenyzőnek és edzőnek, amiért végigtolták ezt az idényt is! A sikerekhez külön gratulálunk, és mindenkit bíztatunk, hogy dolgozzon tovább, sokatokat szeretnénk látni a jövő olimpiai játékain!

Természetesen már minden versenydokumentáció, ranglista és fotóalbum elérhető az oldalon. De mindazok, akik a számok bűvöletében élnek, böngészgethetnek mást is: a 2017/2018 évad Olimpici GP számtáblázatát Lukáts István állította össze.

Csodás nyarat, eredményes edzőtáborokat mindenkinek! Amint kiderülnek a 2018/2019-es idény dátumai, jelentkezünk!
Olimpici Team

Olimpici GP – OB Balatonfüred – 2018

2018. június 14.

Megkezdődtek a 2017/2018-as idény Gyermek – Újonc – Serdülő
Párbajtőr Magyar Bajnokság, valamint a Törpici Párbajtőr Idényzáró Balaton Bajnokság küzdelmei.
A lila “eredmények” az adott verseny online eredményeire mutatnak az Engarde Service oldalán, itt pedig az összes versenyszám listája. A törpici versenyszámokat zöld szín jelzi.

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a ranglistán az 1–64 helyezettek kapnak pontot! Mindegyik fülön az OB oszlopától jobbra található a ponttáblázat.

 

2018. június 15. péntek
11.00 gyermek fiú egyéni, 130 induló | eredmények
1. KÓ Ágoston, BVSC
2. BÖRCSÖK Koppány, FLESS
3. DUNAY Máté, MTK
3. SZÜTS Máté, BALATON VK

13.00 gyermek leány egyéni, 105 induló | eredmények
1. WIMMER Dorina, MTK
2. SULYOK Melani, TAPOLCA VK
3. HAJDU Emma, BHSE
3. KÁLMÁN Zille, BÉKESSY DEBRECEN

A GP OB 1. napjának fotóalbuma 
A gyermek korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 16. szombat
08.00 gyermek fiú csapat, 23 induló | eredmények
1. ÓBUDAI FLESS
(BÖRCSÖK Koppány, HAZAI Tamás, HORVÁTH Ádám, HORVÁTH Márk)
2. BHSE 1.
(MAGYAR Máté, MARTON Dávid, PELLE Domonkos, SZILÁRD Zsigmond)
3. BVSC (KÁNVÁSI Emil, KÓ Ágoston, RUBECZ Bálint, XUE Fu)

10.00 gyermek leány csapat, 21 induló | eredmények
1. MTK 1.
(GYULAI Sarolt, NÉBALD Franciska, TAKÁCS Dóra, WIMMER Dorina)
2. BHSE 1. (FRANKÓ Kata, HAJDU Emma, ILLÉS Fanni, LEBOR Hannah)
3. TAPOLCA VK 1. (KOVÁCS Bianka, SIMON Zsófia, SULYOK Melani)

12.00 törpici leány egyéni, 53 induló | eredmények
1. PORKOLÁB Evelin, BVSC
2. CSÓK Kincső, ÉTC
3. CSERÉP Dorina, TAPOLCA VK
3. SZILÁRD Anna, BHSE

A GP OB 2. napjának fotóalbuma 
A törpici leány korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 17. vasárnap
09.00 újonc fiú egyéni, 125 induló | eredmények
1. FEKETE Ádám, BALATON VK
2. KÓ Ágoston, BVSC
3. BENAVIDES Sebastian, MTK
3. KISS Attila, BALATON VK

11.00 újonc leány egyéni, 112 induló | eredmények
1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. WIMMER Dorina, MTK
3. GÁLFALVY Réka, VASAS SC
3. KISS Emma, ÉTC

12.00 törpici leány csapat, 12 induló | eredmények
1. BVSC
(KÁTAI Boglárka, PORKOLÁB Evelin, SIPOS Noémi, TÓTH Nadin)
2. BVSC 2. (HUTÁS Olga, UNYATINSZKI Lilien, VARGA Eszter)
3. TAPOLCA VK
(CSERÉP Dorina, KONCZEK Lina, SIMON Júlia, SZÖRTSEY Lili)

A GP OB 3. napjának fotóalbuma 
Az újonc korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 18. hétfő
08.00 újonc fiú csapat, 19 induló | eredmények
1. BALATON VK (FEKETE Ádám, KALÓ Ádám, KISS Attila, SZÜTS Máté)
2. MTK 1.
(BARTKÓ Zalán, BENAVIDES Sebastian, DUNAY Máté, SOMODY Soma)
3. VASAS SC 1
(BAGYULA László, BENE Csongor,CSIZMAZIA-DARAB István, HASSAN MALALLA Szultán)

10.00 újonc leány csapat, 19 induló | eredmények
1. VASAS SC1.
(BALOGH Bella, CSEH Ida, GÁLFALVY Réka, SCHAREK Angéla)
2. TAPOLCA VK 1.
(KOVÁCS Bianka, SALAMON Réka, SIMON Zsófia, SULYOK Melani)
3. MTK 1.
(KOVÁCS Eszter, MISKÓ Dorina, VARGA Bianka, WIMMER Dorina)

12.00 törpici fiú egyéni, 94 induló | eredmények
1. ANTAL Máté, BHSE
2. LÉGRÁDI Bálint, ÓBUDAI FLESS
3. KOCH Lénárd, VASAS SC
3. SALAMON Bálint, TAPOLCA VÍVÓKLUB

A GP OB 4. napjának fotóalbuma 
A törpici fiú korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 19. kedd
09.00 serdülő fiú egyéni, 106 induló | eredmények
1. TUSJAK Adrián, KVSE
2. SEMERÉDY Péter, VASAS SC
3. FEKETE Ádám, BALATON VK
3. KOVÁCS Gergely, ALBA RVA

11.00 serdülő leány egyéni, 78 induló | eredmények
1. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
2. SALAMON Réka, TAPOLCA VK
3. SZABÓ Eszter, BVSC
3. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS

12.00 törpici fiú csapat, 18 induló | eredmények
1. VASAS SC 1
(BAGYULA Tamás, FEHÉR Mátyás, GÁLIK Balázs, KOCH Lénárd)
2. TAPOLCA VK
(MAKKOS Bence, MAKKOS Norbert, SALAMON Bálint, SÜKETES Miklós)
3. ÓBUDAI FLESS 1
(FARKAS Bence, KÁNTOR Ákos, LÉGRÁDI Bálint, ÖRSI Benedek)

A GP OB 5. napjának fotóalbuma 
A serdülő korcsoport ranglistája frissült!

 

2018. június 20. szerda
08.00 serdülő fiú csapat, 20 induló | eredmények
1. BVSC (FRANK Csaba, HUTÁS Barna, KÓ Ágoston, KÓ Benedek)
2. VASAS SC 1.
(BAGYULA László, GYENES András, KULCSÁR Viktor, SEMERÉDY Péter)
3. BALATON VK (FEKETE Ádám, KALÓ Ádám, KISS Attila, KOVÁCS Alex)

10.00 serdülő leány csapat, 12 induló | eredmények
1. BÉKESSY DEBRECEN 1. (BOROS Berta, KÁLMÁN Gyöngyvér, KÁLMÁN Zille, VARGA Dóra Lívia)
2. BVSC (ANDRÁSFI Júlia, KISS Panna, MAJCHER Emese, SZABÓ Eszter)
3. VASAS SC (BALOGH Bella, CSEH Ida, GÁLFALVY Réka, SCHAREK Angéla)

A GP OB 6. napjának fotóalbuma 

 

További részletek a versenydokumentációkban!

GP5 gyors-szumma és Sport XXI.

2018. május 17.

Hűha!
Békéscsabán az AVA rendezésében 783 fős indulólétszámmal remek, jól szervezett, és szinte minden papírformát szétíró végeredményeket hozó, izgalmas fordulón vehettetek részt.
Köszönjük a szervezők, és a felkért díjátadók közreműködését: Imre Géza rendszeres résztvevő, így olimpikonunk tevékenységét már hiányolnánk is: jó modorával, alázatával páston kívül is tanít mindannyiunkat jelenlétével – hála érte! Petri Renáta egyéni VB-bronza és csapat Európa-bajnoki tagsága által helyi kiválóságként adott át érmeket, csakúgy, mint Dékány Kinga, aki szintén Európabajnok csapattag, valamint az Ifjúsági Olimpia résztvevője – gratulálunk a kijutáshoz!

A verseny dokumentációi, fotólabumai és ranglistája is elérhető, kérjük, tekintsétek meg, ellenőrizzétek pontjaitokat. Szorgalmas, eredményes felkészülést kívánunk az Országos Bajnokságra!

Addig pedig még egy Sport XXI. edzőtábor is vár a legjobbakra, íme a részletek:

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR 2018. 06. 02–03.

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2018. június 02–03-án.

A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ (Nyugatmagyarországi Sportközpont)
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
Június 02-án szombaton, 9.00-kor a vívóteremben.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Sulyok Melani, TAPOLCA VK
Frankó Kata, BHSE
Nagy Emma, DVE
Pátri Maja, BALATON VK
Oláh Lili, AVA
T.: Lebor Hanna, BHSE

Gyermek fiú
Kó Ágoston, BVSC
Dunay Máté, MTK
Magyar Máté, BHSE
Horváth Ádám, ÓBUDAI FLESS
Varga-LAbóczki Vazul, VVSK
T.: Börcsök Koppány, ÓBUDAI FLESS

Újonc leány
Balogh Bella, VASAS SC
Gálfalvy Réka, VASAS SC
Cseh Ida, VASAS SC
Salamon Réka, TAPOLCA VK
Miskó Dorina, MTK
T.: Wimmer Dorina, MTK

Újonc fiú
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Bagyula László, VASAS SC
Somod Soma, MTK
Kemecsei Kornél, HASE
Bartkó Zalán, MTK
T.: Kerényi Gábor, SZOMBATHELYI VA

Serdülő leány
Szarvas Rita, ÓBUDAI FLESS
Andrásfi Júlia, BVSC
Szabó Eszter, BVSC
Scharek Angéla, VASAS SC
Majcher Emese, BVSC
T.: Kiss Emma, ÉTC

Serdülő fiú
Tusjak Adrián, KVSE
Kó Benedek, BVSC
Semerédy Péter, VASAS SC
Gyenes András, VASAS SC
Kovács Gergely, ALBA RVA
T.: Papanitz Ákos, BHSE

FONTOS INFORMÁCIÓ!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát
Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen május 25-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 3. nap

2018. május 13.

Megkezdjük a 2017/18-es idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We’re starting the the third day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2017/18.

Serdülő fiú versenyszám, 110 induló | adolescent boys, 110 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. KUBLYTSKYI Mykhailo, UKR
2. GYENES András, VASAS SC
3. BENAVIDES Sebastian, MTK
3. KÓ Benedek, BVSC

Törpici leány versenyszám, 50 induló| mini girls, 50 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PORKOLÁB Evelin, BVSC
2. MUNTEAN Andrea, ROU
3. CONRAD Emily, UKR
3. CSÓK Kincső, ÉTC

Serdülő leány versenyszám, 78 induló | adolescent girls, 78 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS
2. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
3. MISKÓ Dorina, MTK
3. SCHAREK Angéla, VASAS SC

A GP5 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP5

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP5. – Békéscsaba | 2. nap

2018. május 12.

Megkezdjük a 2017/18-as idény Olimpici GP5 – Csaba Kupa második napi küzdelmeit.
We’re starting the second day’s competitions of Olimpici GP5 – Csaba Cup of the season of 2017/18.

Újonc fiú versenyszám, 135 induló | novice boys, 135 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. SOMODY Soma, MTK
2. KEMECSEI Kornél, HASE
3. NÉMETH Zétény, BALATON VK
3. RASHAIDA Rahim, BUL

Törpici fiú versenyszám, 75 induló | mini boys, 75 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. LÉGRÁDI Bálint ÓBUDAI FLESS
2. KOZHEVNIKOV Matvei, UKR
3. SALAMON Bálint, TAPOLCA VK
3. ZSÖGÖN Andor, SZTE-VK

Újonc leány versenyszám, 110 induló | novice girls, 110 entrants
Eredmények az engarde-service oldalán | Results on the page of engarde-service

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. GÁLFALVY Réka, VASAS SC
3. LAZARENKO Oleksandra, UKR
3. SCHAREK Angéla, VASAS SC

A GP5 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP5 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.