PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR – február 11–12.

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR, 2016. február 11–12.

A 2016/17-es versenyidény párbajtőr edzőtábora (az első edzőtábor 2017-ben) az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR-ban a MOB és az MVSZ támogatásával.
A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
2017. február 11-én szombaton, 8.45-kor a Tatai Olimpiai Központ portájánál.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelésüket, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00

Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Balogh Bella, VASAS SC
Scharek Angéla, VASAS SC
Demeter Diána, TÖREKVÉS
Andrásfi Júlia, BVSC
Cseh Ida, VASAS SC

Gyermek fiú
Kó Ágoston, VASAS SC
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Somody Soma, MTK
Németh Zétény, SZ-L BAU BALATON
Paulik Tamás, KVSE

Újonc leány
Majcher Emese, BVSC
Máté Csenge, VASAS SC
Szarvas Rita, ÓBUDAI FLESS
Pruzsina Panna, TSC
Varga Dóra, BÉKESSY DEBRECEN

Újonc fiú
Kó Benedek, VASAS SC
Tusjak Adrián, KVSE
Semerédy Péter, VASAS SC
Cséri Bence, SZ-L BAU BALATON
Gyenes András, VASAS SC

Serdülő leány
Büki Lili, OMS-TATA
Wetzker Laura, VASAS SC
Fazekas Dalma, SZ-L BAU BALATON
Bödecs Pálma OMS-TATA
Lipthay Hanna, VASAS SC

Serdülő fiú
Keszthelyi Zsombor, AVA
Bartkó Levente, MTK
Bálind Bence, BVSC
Horváth Zsombor, ÓBUDAI FLESS
Szabó Bence, AVA

FONTOS INFORMÁCIÓ!
A részvételi szándékot minden résztvevőnek jeleznie kell
Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen legkésőbb 2017. február 5-ig.
További információ ugyanitt kérhető.

Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát! A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kaphatja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

A GP3 előtt s után, a fagyos télben…

Ugyan a hazai vívóélet fő fórumán első kézből tájékozódhat bárki a hazai vívóélet híreiről, jelzésértékkel hírt adunk az utóbbi idők fontosabb eseményei közül néhányról…

– Olimpici GP3 MOA Suli Kupa
Az Olimpici GP fővárosi fordulója a dátum körüli huzavona után végül maradt sokat citált hétvégén, amelyre a központi felvételi időpontja is esett. A versenyszámok átszervezésével megpróbáltunk optimálissá tenni egy olyan helyzetet, ami lehetetlen, hiszen a sportág korcsoportjaiba születési évük alapján kerülnek a versenyzők, az iskolai évfolyamokba viszont egy olyan rendszer alapján, amelyben több év szülöttei is tartozhatnak. Azon kérésnek azonban – hogy a helyzet miatt ne adjunk pontot a GP3 versenyzőinek – nem teszünk eleget, mivel a mezőny szinte teljes létszámmal megjelent a nagyversenyen.. és a GP3-nak ottont adó VASAS SC összesen 579 indulót regisztrált.

A MOA Suli Kupa díszvendégi feladatkörét a névadó és főtámogató Módos Oktatási Alapítvány képviseletében Szina Balázs a MOA Magán Általános Iskola vezetője látta el. Neki, és a MOA támogatói ügyeit intéző Kozmér Biankának is nagy köszönet a jelenlétért és segítségért. Ígérjük és tudjuk, hogy a jelenlévő gyerekek közül többen nagyon hálásak ezért, és minden vívósportot támogató is az lesz, ha ebből a mezőnyből bárki is majd egy olimpiai páston ér el kiváló eredményt.

A versenydokumentációk, fotóalbumok mellett végre a ranglisták is frissek, kérjük, tekintsétek meg azokat, és hiba esetén jelezzetek.

Koch Máté VK bronzérmes
A Törekvés a hónap műhelye
Szakmai vezetőket választott az elnökség
Cséri Soma bronzérmes a párbajtőr körversenyen
Szilágyi Áron az Év férfi sportolója, Kulcsár Győző Életmű-díjas

Az Olimpici KHA csapata szívből gratulál az eredményekhez!

Olimpici Team

Olimpici GP3. – Budapest | 3. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the the third day’s competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 91 induló | adolescent boys, 91 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KESZTHELYI Zsombor, AVA
2. SZABÓ Bence, AVA
3. RAFFAI Kristóf, SZ-L BAU BALATON
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Serdülő leány versenyszám, 61 induló | adolescent girls, 61 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. WETZKER Laura, VASAS SC
2. KÁLMÁN Gyöngyvér, BÉKESSY DEBRECEN
3. BÜKI Lili, OMS-TATA
3. LIPTHAY Hanna, VASAS SC

Törpici leány versenyszám, 36 induló| mini girls, 36 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON
2. NAGY Emma, DVE
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. KRAVCHUK Veronika, UKR

A GP3 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP3. – Budapest | 2. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 99 induló | Kid boys, 99 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KÓ Ágoston, VASAS SC
2. MIRICA Florin, ROU-BUC UNEFS
3. KISS Attila, SZ-L BAU BALATON
3. SOMODY Soma, MTK

Gyermek leány versenyszám, 79 induló | Kid girls, 79 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. SCHAREK Angéla, VASAS SC
3. CSEH Ida, VASAS SC
3. GRUIA Ilinca, ROU-BUC CSA STEAUA

Törpici fiú versenyszám, 56 induló | mini boys, 56 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PETRACHE George, ROU-BUC CSA STEAUA
2. MONOSTORI Barna, SZ-L BAU BALATON
3. PÖRS Jakob, SLO-ASK MARIBOR
3. BEAUTYMAN Cador, GBR

A GP3 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP3

Részletek hétfőtől a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions from monday.

Olimpici GP3. – Budapest | 1. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP3 – MOA Suli Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP3 – MOA Suli Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 100 induló | novice boys, 100 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KÓ Benedek, VASAS SC
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. JANZSÓ Ádám SZVASE
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Újonc leány versenyszám,57 induló | novice girls,57 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BALOGH Bella, VASAS SC
2. MAJCHER Emese, BVSC
3. ION Theodora, ROU-FARUL CTA
3. VARGA Dóra, BÉKESSY DEBRECEN

A GP3 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP3

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Híres bejegyzés

No csak attól híres, mert tartalmaz néhányat :)
Az első és legfontosabb, hogy a GP3, tehát a fővárosi Grand Prix forduló versenykiírása elérhető – ki hinné, a versenykiírások menüpontban.

A második fontos hír, hogy a Sport XXI. Edzőtábor eredetileg 2017. január 21–22-i időpontja változik, hiszen ekkora került át a MOA Suli KUPA eredetileg februárra tervezett időpontjáról. A tábor új dátuma 2017. február 11–12-e. Részletek a MOA Suli KUPA után!

És végül egy kis színes hír az Olimpici mozgalom lelkes, másutt is versenyző vívóinak sikereiről:

Semerédy Péter a Vasas SC újonc versenyzője (edzője Fridvalszky Ádám) az EFC U14-es körverseny ranglistáját toronymagasan vezeti, miután a sorozat első, októberi állomásán a csehországi Liberecben, majd a harmadik állomáson december 3-án a görögországi Thessalonikiben rendezett versenyekről aranyéremmel tért haza.

Semerédy Péter nemcsak a dobogó, de a ranglista tetejét is uralja ;)

A versenysorozatban a lányoknál Máthé Csengének szurkolhatunk, aki szintén a Vasas SC versenyzője (edzője Halla Péter). Ő libereci győzelmével a lányok ranglistáján az előkelő 3. helyen szerepel. Szurkoljunk, hogy a versenysorozat végén májusban elmondhassuk, hogy a 2016/2017-es U14-es EFC körverseny győztesei magyar újonc Olimpici-versenyzők!

Máthé Csenge harmadik a ranglistán

Gratulálunk!
Mindenkinek eredményes felkészülést a következő fordulóhoz!

Olimpici Team

Kiskarácsony…

Az Olimpici Párbajtőr Grand Prix idei második fordulóján december elején versenyeztek a törpici, gyermek, újonc és serdülő korcsoportok párbajtőrözői. A nagyverseny szolnoki állomása mindig ünnepi hangulatban telik: a szervezők a Télapó gondossága által vezérelve az 549 összindulós viadal mind a nyolc versenyszámában az első 16 helyezettet jutalmazták éremmel.. valamint ismét olyan nagyságok segítségét kérték a közreműködésre, mint Szolnok olimpiai bajnoka B. Nagy Pál, vagy a szolnoki GP örökös háziasszonya Nagy Tímea, vagy az Olimpici versenyek rendszeres látogatója Imre Géza, aki ismét részt vett az érmek átadásában.

Szóval a szolnokiak megint kitettek magukért, és hozzájárultak ahhoz, hogy a résztvevők ünnepi hangulatban térjenek haza… ezért reméljük is, hogy jól telik a karácsony! Sok boldogságot, és remek, eredményes új esztendőt!

Az Olimpici GP fővárosi fordulójának versenykiírása hamarosan elérhető!

Olimpici Team

Olimpici GP2. – Szolnok | 3. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the the third day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 93 induló | adolescent boys, 93 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. TUSJAK Adrián, KVSE
2. BARTKÓ Levente, MTK
3. AVRAMIDIS Theodoros, GRE
3. PINTÉR Szilveszter, TÖREKVÉS

Serdülő leány versenyszám, 51 induló | adolescent girls, 51 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. STANESCU Melissa, ROU-BUC UNEFS
2. MÁTHÉ Csenge, VASAS SC
3. BÖDECS Pálma, OMS-TATA
3. BÜKI Lili, OMS-TATA

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2

Olimpici GP2. – Szolnok | 2. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 94 induló | novice boys, 94 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KÓ Benedek, VASAS SC
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. KOVÁCS Gergely, OMS-TATA
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Törpici fiú versenyszám, 38 induló | mini boys, 38 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. MYKYTENKO Maksym, UKR
2. PADUREANU David, ROU-CSS1 CTA
3. MONOSTORI Barna, SZ-L BAU BALATON
3. PÖRS Jakob, SLO

Újonc leány versenyszám, 52 induló | novice girls, 52 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. MAJCHER Emese, BVSC
2. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. STANESCU Melisa, ROU-CS UNEFS
3. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS

Törpici leány versenyszám, 39 induló| mini girls, 39 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. NAGY Emma, DVE
2. KRAVCHUK Veronika, UKR
3. CSÉRI Sára, SZ-L BAU BALATON
3. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON

A GP2 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP2

Olimpici GP2. – Szolnok | 1. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 96 induló | Kid boys, 96 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. FEKETE Ádám, SZ-L BAU BALATON
2. KÓ Ágoston, VASAS SC
3. KALÓ Ádám, SZ-L BAU BALATON
3. SOMODY Soma, MTK

Gyermek leány versenyszám, 86 induló | Kid girls, 86 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
2. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. BALOGH Bella, VASAS SC
3. CSEH Ida, VASAS SC

A GP2 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.