Híres bejegyzés

No csak attól híres, mert tartalmaz néhányat :)
Az első és legfontosabb, hogy a GP3, tehát a fővárosi Grand Prix forduló versenykiírása elérhető – ki hinné, a versenykiírások menüpontban.

A második fontos hír, hogy a Sport XXI. Edzőtábor eredetileg 2017. január 21–22-i időpontja változik, hiszen ekkora került át a MOA Suli KUPA eredetileg februárra tervezett időpontjáról. A tábor új dátuma 2017. február 11–12-e. Részletek a MOA Suli KUPA után!

És végül egy kis színes hír az Olimpici mozgalom lelkes, másutt is versenyző vívóinak sikereiről:

Semerédy Péter a Vasas SC újonc versenyzője (edzője Fridvalszky Ádám) az EFC U14-es körverseny ranglistáját toronymagasan vezeti, miután a sorozat első, októberi állomásán a csehországi Liberecben, majd a harmadik állomáson december 3-án a görögországi Thessalonikiben rendezett versenyekről aranyéremmel tért haza.

Semerédy Péter nemcsak a dobogó, de a ranglista tetejét is uralja ;)

A versenysorozatban a lányoknál Máthé Csengének szurkolhatunk, aki szintén a Vasas SC versenyzője (edzője Halla Péter). Ő libereci győzelmével a lányok ranglistáján az előkelő 3. helyen szerepel. Szurkoljunk, hogy a versenysorozat végén májusban elmondhassuk, hogy a 2016/2017-es U14-es EFC körverseny győztesei magyar újonc Olimpici-versenyzők!

Máthé Csenge harmadik a ranglistán

Gratulálunk!
Mindenkinek eredményes felkészülést a következő fordulóhoz!

Olimpici Team

Kiskarácsony…

Az Olimpici Párbajtőr Grand Prix idei második fordulóján december elején versenyeztek a törpici, gyermek, újonc és serdülő korcsoportok párbajtőrözői. A nagyverseny szolnoki állomása mindig ünnepi hangulatban telik: a szervezők a Télapó gondossága által vezérelve az 549 összindulós viadal mind a nyolc versenyszámában az első 16 helyezettet jutalmazták éremmel.. valamint ismét olyan nagyságok segítségét kérték a közreműködésre, mint Szolnok olimpiai bajnoka B. Nagy Pál, vagy a szolnoki GP örökös háziasszonya Nagy Tímea, vagy az Olimpici versenyek rendszeres látogatója Imre Géza, aki ismét részt vett az érmek átadásában.

Szóval a szolnokiak megint kitettek magukért, és hozzájárultak ahhoz, hogy a résztvevők ünnepi hangulatban térjenek haza… ezért reméljük is, hogy jól telik a karácsony! Sok boldogságot, és remek, eredményes új esztendőt!

Az Olimpici GP fővárosi fordulójának versenykiírása hamarosan elérhető!

Olimpici Team

Olimpici GP2. – Szolnok | 3. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa harmadik napi küzdelmeit.
We started the the third day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup of the season of 2016/17.

Serdülő fiú versenyszám, 93 induló | adolescent boys, 93 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. TUSJAK Adrián, KVSE
2. BARTKÓ Levente, MTK
3. AVRAMIDIS Theodoros, GRE
3. PINTÉR Szilveszter, TÖREKVÉS

Serdülő leány versenyszám, 51 induló | adolescent girls, 51 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. STANESCU Melissa, ROU-BUC UNEFS
2. MÁTHÉ Csenge, VASAS SC
3. BÖDECS Pálma, OMS-TATA
3. BÜKI Lili, OMS-TATA

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2

Olimpici GP2. – Szolnok | 2. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup of the season of 2016/17.

Újonc fiú versenyszám, 94 induló | novice boys, 94 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. KÓ Benedek, VASAS SC
2. TUSJAK Adrián, KVSE
3. KOVÁCS Gergely, OMS-TATA
3. SEMERÉDY Péter, VASAS SC

Törpici fiú versenyszám, 38 induló | mini boys, 38 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. MYKYTENKO Maksym, UKR
2. PADUREANU David, ROU-CSS1 CTA
3. MONOSTORI Barna, SZ-L BAU BALATON
3. PÖRS Jakob, SLO

Újonc leány versenyszám, 52 induló | novice girls, 52 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. MAJCHER Emese, BVSC
2. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. STANESCU Melisa, ROU-CS UNEFS
3. SZARVAS Rita, ÓBUDAI FLESS

Törpici leány versenyszám, 39 induló| mini girls, 39 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. NAGY Emma, DVE
2. KRAVCHUK Veronika, UKR
3. CSÉRI Sára, SZ-L BAU BALATON
3. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON

A GP2 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP2

Olimpici GP2. – Szolnok | 1. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup of the season of 2016/17.

Gyermek fiú versenyszám, 96 induló | Kid boys, 96 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. FEKETE Ádám , SZ-L BAU BALATON
2. KÓ Ágoston, VASAS SC
3. KALÓ Ádám, SZ-L BAU BALATON
3. SOMODY Soma, MTK

Gyermek leány versenyszám, 86 induló | Kid girls, 86 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. ANDRÁSFI Júlia, BVSC
2. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. BALOGH Bella, VASAS SC
3. CSEH Ida, VASAS SC

A GP2 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Ranglisták és GP3

Figyelem!
A GP1 után ranglisták végre elkészültek, s megtalálhatók oldalunk GP-ranglisták menüpontjában. A GP2 versenykiírása hamarosan elérhető!

Más: több visszajelzés érkezett a fővárosi GP időpontjával kapcsolatban.
A szervező egyesület, a VASAS SC döntéshozói tudják, hogy a GP3 és a központi írásbeli időpontja sajnos egybeesik, de az eredetileg kiírt dátum megváltoztatása rajtuk kívülálló ok miatt szükséges: a VASAS SC Fáy utcai csarnokát felújítják, ezért a január 20–22-i hétvége az utolsó, amikor még használható mindkét terem a versenyhez. A módosítást tudomásul vette, és hozzájárult a Magyar Vívó Szövetség.

Olimpici Team

HHA-610

Akár a hangosbemondóban is elhangozhatott volna az Olimpici GP1 hétvégéje során híradásunk rendszám-címe, hiszen több esetben a helyiek portája elé parkoltak az idénynyitó verseny résztvevői.
Ez a kis nehézség viszont igazán eltörpül a szervező DHSE-PMD áldozatos szervezőmunkája, és ennek a hajdúsági kisvárosnak eme csudálatos adottsága – egy kis utcák között megbújó iskola hatalmas és modern tornacsarnoka – mellett.

HHA-610… Hajdúhadház Olimpici versenyén összesen 610 induló versengett a rendhagyó kerámiadíjak és a pontszerzés mellett talán leginkább azért, hogy a legjobban teljesítők olyan kiválóságoktól vehessék át a díjat, mint amilyen sztárgárdát a szervezők összehoztak! Hiszen nem mindennapi érzés, ha sikeres olimpikonok adják át a kemény munka jutalmát!

Somfai Péter a gyermek fiúknak adta át a díjakat...

Imre Géza a DHSE-PMD eredményes újoncának, Kálmán Gyöngyvérnek adja át az érmet

Imre Géza kitüntetett derűjét klubtársának, Papanitz Ákosnak címezte :)

Hab a tortán: Nébald György és felesége, Mincza Ildikó adja át a serdülő leányok díjait...

Egy vívócsalád öröme: Mincza Ildikó kislányának adhatta át a díjat

Szóval emlékezetes pillanatok voltak ezek! Még sok ilyet kívánunk, és reméljük, eredményes vívóink mindig ilyen odaadással tesznek eleget a felkérésnek!
Sorainkat türelemkéréssel zárjuk, hiszen a menüből elérhető eredmények mellé még nem kerültek fel az idény első ranglistái, de jó tudni, hogy a jelenlegi sorrend az első verseny végeredménye.. amint elkészülnek a listák, hírt adunk róla!
Addig pedig érdemes visszaidézni a verseny pillanatait a Kisbajnok műsorával az MTVA remek összeállításában – a 35. perctől.

Olimpici Team

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR –– november 19–20.

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR, 2016. november 19–20.

A 2016/17-es versenyidény második párbajtőr edzőtábora az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR-ban a MOB és az MVSZ támogatásával.
A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
November 19-én szombaton, 8.45-kor a Tatai Olimpiai Központ portájánál.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelésüket, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00

Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Scharek Angéla, VASAS SC
Balogh Bella, VASAS SC
Kiss Emma, SZVASE
Demeter Diána, TÖREKVÉS
Pátri Maja, SZ-L BAU BALATON

Gyermek fiú
Fekete Ádám, SZ-L BAU BALATON
Németh Zétény, SZ-L BAU BALATON
Kó Ágoston, VASAS SC
Somody Soma, MTK
Mátyás-Agg Dávid, BHSE

Újonc leány
Máté Csenge, VASAS SC
Kálmán Gyöngyvér, DHSE-PMD
Szarvas Rita, ÓBUDAI FLESS
Pruzsina Panna, TSC
Frei Adél, PTE-PEAC

Újonc fiú
Tusjak Adrián, KVSE
Kó Benedek, VASAS SC
Papanicz Ákos, BHSE
Járai Jeromos, SZVASE
Semerédi Péter, VASAS SC

Serdülő leány
Büki Lili, OMS-TATA
Wetzker Laura, VASAS SC
Majcher Emese BVSC
Tóth Jázmin, MTK
Fazekas Dalma, SZ-L BAU BALATON

Serdülő fiú
Bálind Bence, BVSC
Bartkó Levente, MTK
Keszthelyi Zsombor, AVA
Horváth Zsombor, ÓBUDAI FLESS
Fuchs Bence, BHSE

FONTOS INFORMÁCIÓ!
A részvételi szándékot minden résztvevőnek jeleznie kell a
Diera Ferenc, dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen legkésőbb 2016. november 10-ig.
További információ ugyanitt kérhető.

Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát! A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kaphatja meg a részvételi lehetőséget!
Az edzőtábor nyitott, minden korosztályhoz tartozó versenyzőt szívesen látnak a szervezők.

Olimpici Team

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 3. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny harmadik napi küzdelmeit.
We started the third day’s competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula in the season of 2016/17.

Serdülő leány versenyszám, 65 induló | adolescent girls, 65 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BÜKI Lili, OMS-TATA
2. WETZKER Laura, VASAS SC
3. MOROIANU Bianca, ROU-BUC QUARTO
3. MELINTESCU Ana, ROU-BUC STESIAL

The 10000 HUF valued PBT voucher has been drawn with the LuckyPi System random selector by the winner BÜKI Lili to ROHALSKA Kateryna, UKR-KFC.

Törpici leány versenyszám, 42 induló| mini girls, 42 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. NAGY Emma, DVE
2. CSÉRI Sára, SZ-L BAU BALATON
3. MUNTEAN Andrea, ROU-ORADEA
3. SZALMA Sára, SZ-L BAU BALATON

Serdülő fiú versenyszám, 84 induló | adolescent boys, 84 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. BÁLIND Bence, BVSC
2. BARTKÓ Levente, MTK
3. TUSJAK Adrián, KVSE
3. KESZTHELYI Zsombor, AVA

The 10000 HUF valued PBT voucher has been drawn with the LuckyPi System random selector by the winner BÁLIND Bence to HREHOR Samuel, SVK-WILLARD.

A GP1 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP1

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 2. nap

Megkezdtük a 2016/17-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula in the season of 2016/17.

Újonc leány versenyszám, 66 induló | novice girls, 66 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. MÁTHÉ Csenge, VASAS SC
2. MOROIANU Bianca, ROU-BUC QUARTO
3. KÁLMÁN Gyöngyvér, DHSE-PMD
3. MELINTESCU Ana-Maria, ROU-BUC STESIAL

Törpici fiú versenyszám, 43 induló| mini boys, 43 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. PETRACHE George, ROU-BUC-STEAUA
2. MONOSTORI Barna, SZ-L BAU BALATON
3. HORVÁTH Levente, OMS-TATA
3. ZHUROV Denys, UKR-KIEV

Újonc fiú versenyszám, 102 induló | novice boys, 102 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. TUSJAK Adrián, KVSE
2. ZARNESCU Tudor, ROU-BUC UNEFS
3. KÓ Bendek, VASAS SC
3. PAPANITZ Ákos, BHSE

A GP1 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP1