Olimpici GP2. – Szolnok | 3. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa harmadik napi küzdelmei.
The third day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Serdülő fiú versenyszám, 111 induló | Novice boys, 111 entrants – követhető/available online

1. PAULIK Tamás, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. KÓ Ágoston, BVSC
3. DUNAY Máté, MTK
3. HIRTLING Márton, BHSE

Serdülő leány versenyszám, 93 induló | Novice girls, 93 entrants – követhető/available online

1. KOVÁCS Emese, KONDOROSI VÍVÓ SE
2. WIMMER Dorina, MTK
3. DEMETER Diána, TÖREKVÉS
3. FÁBIÁN Kamilla, VASAS SC

A GP2 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP2 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP2. – Szolnok| 2. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa második napi küzdelmei.
The second day’s competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Újonc fiú versenyszám, 95 induló | Kid boys, 95 entrants – követhető/available online

1. KÓ Ágoston, BVSC
2. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. NAGY Nándor, VERESEGYHÁZ
3. TUSJAK Dominik, KONDOROSI VÍVÓ SE

Törpici fiú versenyszám, 46 induló | Kid boys, 46 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KORCHUK Maksym, UKR
2. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA
3. TÓTH Lázár, SZVSZSE
3. SZÁNTÓ Zalán, MTK

Újonc leány versenyszám, 98 induló | Kid girls, 98 entrants  – követhető/available online

1. WIMMER Dorina, MTK
2. SONT Emma Ecaterina, ROU
3. HAJDU Emma, BHSE
3. PÁTRI Maja, BALATON VK

Törpici leány versenyszám, 40 induló | Kid girls, 40 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. KORCHUK Maksym, UKR
2. SALAMON Bálint, ALBA RÉGIA VA
3. NAGY Darinka, VVSK
3. RÓNASZÉKI Izabella, VASAS SC

A GP2 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP2 

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP2. – Szolnok | 1. nap

Megkezdődtek a 2018/19-es idény Olimpici GP2 – Szolnok Kupa küzdelmei.
The competitions of Olimpici GP2 – Szolnok Cup in the season of 2018/19 has been started.

Gyermek fiú versenyszám, 115 induló | Kid boys, 115 entrants  – követhető/available online

1. DARVAS Ottó, VASAS SC
2. HORVÁTH Levente, OMS-TATA
3. GRUJIC Kosta, SRB
3. PETRACHE George, ROU

Gyermek leány versenyszám, 89 induló | Kid girls, 89 entrants  – követhető/available online

1. NAGY Emma, DVE
2. JUHÁSZ Eszter, BHSE
3. NÉBALD Franciska, MTK
3. DRAGAN Alexandra, ROU

A GP2 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP2

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Viszlát GP1, hello GP2 + SPORT XXI.

Hamarosan érkezik Mikulás, majd néhány napra rá az Olimpici GP 2. fordulója a mindig ünnepi hangulatú Szolnokon. Pár hete elérhető a versenykiírás, amelyről ezúttal Facebook-oldalunkon adtunk hírt először a verseny Facebook-eseményének publikálásakor. Érdemes követni az Olimpici GP-t a közösségi oldalon!
Ezúton is köszönet a Békessy Debrecen egyesületnek, amiért ismét jó házigazdái voltak az idény első fordulójának november elején.



Az eredményhirdetéseken számos közreműködő segítette a versenyszámok legjobbjait jutalmaikhoz. A Békessy Debrecen szakosztályvezetője Béres Zsolt, ügyvezetője Serra György, valamint Imre Géza és Mincza Ildikó olimpikonok, illetve a hajdúhadházi vívóklub részéről Karap Annabella.

Hamarosan találkozunk, addig viszont egy fontos hír, a Sport XXI. edzőtábor, íme a részletek:

PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR 2018. 12. 15–16.

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2018. december 15–16-án.

A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Tatai Olimpiai Központ (Nyugatmagyarországi Sportközpont)
2890 Tata, Baji u. 21.

Találkozó
December 15-én szombaton, 9.00-kor a létesítmény portájánál.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Nagy Emma, DVE
Szalma Sára, TAPOLCA VK
Molnár Mira, SZOLNOK
Porkoláb Evelin, BVSC
Nébald Franciska, MTK
T.: Varga Veronika, VASAS SC

Gyermek fiú
Monostori Barnabás, BALATON VK
Légrádi Bálint, ÓBUDAI FLESS
Pelle Domonkos, BHSE
Király Mátyás, BALATON VK
Keresztes Ádám, OMS-TATA
T.: Rubecz Bálint, BVSC

Újonc leány
Wimmer Dorina, MTK
Kálmán Zille, BÉKESSY DEBRECEN
Sulyok Melani, BALATON VK
Lebor Hannah, BVSC
Kovács Emese, KVSE
T.: Juhász Eszter, BHSE

Újonc fiú
Kó Ágoston, BVSC
Horváth Ádám, ÓBUDAI FLESS
Nagy Nándor, VVSK
Magyar Máté, BHSE
Börcsök Koppány, ÓBUDAI FLESS
T.: Varga-Labóczki Vazul, VVSK

Serdülő leány
Miskó Dorina, MTK
Balogh Bella, VASAS SC
Oláh Lili, AVA
Cseh Ida, VASAS SC
Kiss Emma, ÉTC
T.: Palágyi Luca, ÓBUDAI FLESS

Serdülő fiú
Fekete Ádám, BALATON VK
Dunay Máté, MTK
Somody Soma, MTK
Bartkó Zalán, MTK
Kiss Attila, BALATON VK
T.: BAGYULA László, VASAS SC

FONTOS INFORMÁCIÓ!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen december 09-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 3. nap

Megkezdtük a 2018/19-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny harmadik napi küzdelmeit.
We started the third day’s competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula, in the season of 2018/19.

A gyermek, újonc és serdülő korcsoportok versenyeredményei online követhetők az Engarde-service oldalán.
The competition results of kid, novice and adolescent categories can be followed online on the site of Engarde-service.

Serdülő fiú versenyszám, 97 induló | Adolescent boys, 97 entrants

1. FEKETE Ádám, BALATON VK
2. DUNAY Máté, MTK
3. SOMODY Soma, MTK
3. KÓ Ágoston, BVSC

Törpici leány versenyszám, 33 induló | mini girs, 33 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || végeredmény | final result

1. HORVÁTH Lotti, FLESS
2. SZILÁRD Anna, BHSE
3. SPYRYDONOVA Polina, UKR
3. BILOUS-GRIDZAK Valeriya, UKR

Serdülő leány versenyszám, 94 induló | Adolescent girls, 94 entrants

1. MISKÓ Dorina, MTK
2. BALOGH Bella, VASAS SC
3. KÁLMÁN Zille, BÉKESSY DEBRECEN
3. OLÁH Lili, AVA

A serdülő leányok eredményhirdetésekor a DT nem tartott LuckiPiSys-sorsolást, mivel úgy döntött, hogy a PBT-bónt ezúttal felajánlja a BVSC egyik versenyzőjének. Stopp Blanka rendkívül sportszerűen viselkedett, amikor azzal kereste fel a DT-t, hogy csoportjának versenybírója egy eredményt felcserélve részére egy győzelemmel többet jegyzett fel, amelyet a vele szemben győztes ellenfél aláírásával elismert – tévesen. Blanka a fairplay szellemében lemondott a könnyen jött “győzelemről”.

A GP1 3. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 3rd day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 2. nap

Megkezdtük a 2018/19-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny második napi küzdelmeit.
We started the second day’s competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula, in the season of 2018/19.

A gyermek, újonc és serdülő korcsoportok versenyeredményei online követhetők az Engarde-service oldalán.
The competition results of kid, novice and adolescent categories can be followed online on the site of Engarde-service.

Újonc fiú versenyszám, 90 induló | Kid boys, 90 entrants

1. KÓ Ágoston, BVSC
2. RASHAIDA Rahim, BUL
3. HORVÁTH Ádám, FLESS
3. NAGY Nándor, VVSK

Törpici fiú versenyszám, 37 induló | Kid boys, 37 entrants
1. forduló | 1st round || 1. forduló utáni rangsor | 1st ranking
2. forduló | 2nd round || 2. forduló utáni rangsor | 2nd ranking
tábla | tableau || 3. forduló | 3rd round || végeredmény | final result

1. MELNYK Artem, UKR
2. KOCH Lénárd, VASAS SC
3. BOBACH Arthur, BVSC
3. SALAMON Bálint, ALBA REGIA VA

Újonc leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants

1. WIMMER Dorina, MTK
2. KÁLMÁN Zille, BÉKESSY DEBRECEN
3. SULYOK Melani, TAPOLCA VK
3. NAGY Emma, DVE

A GP1 2. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 2nd day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici GP1. – Hajdúhadház | 1. nap

Megkezdtük a 2018/19-es idény Olimpici GP1 – Fülöp Gyula Emlékverseny küzdelmeit.
We started the competitions of Olimpici GP1 – Competition of Remembrance of Fülöp Gyula, in the season of 2018/19.

A gyermek, újonc és serdülő korcsoportok versenyeredményei online követhetők az Engarde-service oldalán.
The competition results of kid, novice and adolescent categories can be followed online on the site of Engarde-service.

Gyermek fiú versenyszám, 97 induló | Kid boys, 97 entrants

1. MONOSTORI Barnabás, BALATON VK
2. PETRACHE George, ROU
3. LÉGRÁDI Bálint, FLESS
3. PRYSIAZHNYI Stanislav, UKR

Gyermek leány versenyszám, 88 induló | Kid girls, 88 entrants

1. NAGY Emma, DVE
2. SZALMA Sára, BALATON VK
3. MOLNÁR Mira, SZOLNOK
3. PORKOLÁB Evelin, BVSC

A GP1 1. napjának fotóalbuma | Photoalbum of the 1st day of GP1

Részletek a versenydokumentációkban. | Details are in the documentations of competitions.

Olimpici-siker Mielecből

Hírt adtunk nemrég a második nemzetközi mieleci párbajtőrkupáról, amelyet két lengyel klub rendezett október 27–28-án négy utánpótlás-korcsoportnak.
Felhívásunk itthonról egyetlen versenyző figyelmét keltette fel: az Óbudai Fless vívója, Börcsök Koppány azonban biztosra ment, hiszen az U13 korcsoportban elhozta az aranyérmet a lengyel, szlovák, ukrán, román és belarusz vívókból álló mezőnyben.

Magyar siker a nemzetközi mezőnyben: Koppány aranyérmes!

Koppány a csoportkört veretlenül fejezte be, és a hazai Olimpici versenyeken is jól szereplő lengyel és román ellenfeleit is maga mögé utasítva állhatott a dobogó legfelső fokára!
Szép munka, gratulálunk Koppánynak, akinek köszönjük, hogy képviselte az Olimpici-szellemiséget a dél-lengyelországi megmérettetésen! Sikeres idényt itthon is!
Olimpici Team

Indul az idény

Üdv,
hamarosan megkezdődnek az új idény első Olimpici-versenyei az első fordulóban, amelynek házigazdája a Békessy Debrecen, helyszíne az előző években megszokott hatalmas csarnok Hajdúhadházon.
A versenykiírás már elérhető, benne – a remények szerint egyszerűbb versenynapokat jelentő – új lebonyolításokkal. Eredményest felkészülést mindnyájatoknak, találkozzunk a Hajdúságban!
Olimpici Team

Lengyel verseny – GP1 részletek – Sport XXI.

Mieleckie Skrzydła
A hazai Olimpici korosztályoknak tolmácsoljuk a Falcon Polish Gymnastic Society Mielec és a Griffin Mielec Sports Club meghívását Lengyelországba, hogy vegyenek/vegyetek részt a II. Fencing Tournament Mieleckie Skrzydła versenyen, amelyre a két rendező klub szeretettel hívja és várja a versenyzőket október 27–28-án. Részletek az általuk küldött versenykiírásban!

 

GP1 versenybeosztás és lebonyolítás
A GP1 versenykiírását az MVSz jóváhagyásáig nem tehetjük közzé, viszont az időbeosztást már megismerhetitek:
2018. november 2., péntek
gyermek fiú 10.00,  gyermek leány 14.00
2018. november 3., szombat
újonc fiú 09.00, törpici fiú 11.00, újonc leány 14.00
2018. november 4., vasárnap
serdülő fiú 09.00 törpici leány 11.00, serdülő leány 13.00

A lebonyolítás is változott az előző idény(ek) tapasztalai alapján.
Gyermek versenyszámok:
2 csoportforduló (6–7 fős csoportok)
Teli 128-as tábla az 1–128. helyezettnek 10 találatra (2×3 perc);
Újonc versenyszámok:
1 csoportforduló (6-7 fős csoportok)
Direkt tábla 15 találatra (3×3 perc), vigaszág nélkül
Serdülő versenyszámok:
1 csoportforduló (6–7 fős csoportok), 20% kieső
Direkt tábla 15 találatra (3×3 perc)
Törpici versenyszámok:
2 csoportforduló (4 találat, 1×2 perc, 6–7 fős csoportok)
32-es vigaszág nélküli tábla (10 találat, 2×3 perc)
3. csoportforduló: helyosztó a 33. helytől (4 találat 1×2 perc) 3/4/5 fős csoportokban

 

Párbajtőr Sport XXI. edzőtábor október 20–21-én Budapesten

A MOB és az MVSZ támogatásával az utánpótlás korosztályok gyermek, újonc és serdülő vívóit várja a PÁRBAJTŐR SPORT XXI. EDZŐTÁBOR.
Korosztályonként a ranglistán szereplő legjobb öt versenyzőre érvényes a meghívás 2018. október 20–22-én.
A meghívottak szállás és étkezési költségeit a Sport XXI. program állja.

Helyszín
Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok
1146 Budapest, Istvánmezei út 3–5.

Találkozó
Szeptember 29-én szombaton, 8.30-kor a vívóteremben.
Kérjük a résztvevőket, hogy teljes versenyfelszerelést, melegítőt és törölközőt vigyenek magukkal.

Edzésrend
Szombaton 10.00–12.00 és 16.00–18.00
Vasárnap: 9.00–11.00 és 14.00–16.00
Távozás 16.15-től.

A meghívott versenyzők

Gyermek leány
Nagy Emma, DVE
Szalma Sára, BALATON VK
Cséri Sára, TAPOLCA VK
Cserép Dorina, TAPOLCA VK
Simon Júlia, BALATON VK
Porkoláb Evelin, BVSC
T.: Molnár Eszter, OMS-TATA

Gyermek fiú
Keresztes Ádám, OMS-TATA
Monostori Barna, BALATON VK
Balázs Bence, VVSK
Makkos Bence, TAPOLCA VK
Szabó Máté, BALATON VK
T.: Molnár Ádám, OMS-TATA

Újonc leány
Sulyok Melani, TAPOLCA VK
Kálmán Zille, BÉKESSY DEBRECEN
Oláh Lili, AVA
Pátri Maja, BALATON
Tóth Barbara, SZOLNOK
T.: Kovács Emese, KVSE

Újonc fiú
Cseke Balázs, DVE
Nagy Nándor, VVSK
Varga-Labóczki Vazul, VVSK
Krnács Tamás, AVA
Szüts Máté, BALATON VK
T.: Farkas Bulcsú, PTE-PEAC

Serdülő leány
Salamon Réka, TAPOLCA VK
Bencsik Anna, AVA
Magda Jázmin, PTE-PEAC
Tehrani Léna, SZVSE
Hricz Lilla, AVA
T.: Lájer Boglárka, BALATON VK

Serdülő fiú
Fekete Ádám, BALATON VK
KERÉNYI Gábor, SZOMBATHELYI VA
Kaló Ádám, BALATON VK
Kiss Attila, BALATON VK
Kemecsei Kornél, HASE
T.: Paulik Tamás, KVSE

FONTOS!
Kérjük, hogy minden meghívott jelezze részvételi vagy lemondási szándékát Diera Ferencnek a dieraf(kukac)t-online(pont)hu e-mail címen október 16-ig!
További információ ugyanitt kérhető.

A visszajelzést nem küldő vívók meghívása törlődik, és a ranglistán következő kapja meg a részvételi lehetőséget!

Olimpici Team